Martina

Aktuality

Dobrý den Petro.

Musím Vám mnohokrát poděkovat za vaši odpověď. Jsem moc ráda, že jsem se vám rozhodla napsat.
 
Musím Vám říct, že včera u mě nastal obrovský zlom ve vnímání celé situace.
Uvědomila jsem si spoustu věcí a vím v čem jsem dělala chybu – stala jsem se na něm závislou a ztratila jsem sebe samu a svoji nezávislost.
Dostala se mi do ruka skvělá kniha od E. Tolle – Síla přítomného okamžiku. Došlo mi, že jsem buďto byla v minulosti a vzpomínala na to jaké to bylo a nebo si plánovala a těšila na budoucnost – dnes už vím že jsem to dělala špatně. Snažím se žít okamžikem a přítomností.
Nikdy bych neřekla že se mi tak uleví spatne ze mě tíha. Opravdu mi to pomohlo. A je to pro mě neuvěřitelné, jak se pár dní po rozchodu můžu cítit dobře, hrozně uvolněně a volně. Mám ze sebe teď opravdu dobrý pocit a dává mi to velkou sílu.
Nechci marnit svou energií ani časem na něco co se už stalo a změnit se nedá – nechci se v tom pocitu utápět, nechci nad tím přemýšlet – jen bych si způsobovala bolest.
Je něco na přísloví že vše špatné je pro něco dobré. Zjistila jsem že mám velkou oporu v lidech v mám okolí, u lidí o kterých bych to ani nečekala.
Věřím že pochopení toho jak se člověk na druhém stane rychle závislým, že je dobré žít v přítomnosti mi dá velkou sílu v dalším životě nebo vztazích.
Hodně jsem si ujasnila, kdo vlastně jsem a pocítila jsem k sobě takovou „sebelásku“ – což si myslím že je správné, aby se měl člověk rád.
Vykonávám teď činnosti, při kterých bych se bez toho asi psychicky zhroutila, s lehkostí a přirozeností. Poslouchám písničky o lásce a je mi u toho dobře usmívám se a i zpívám. Dnes jsem byla v Ikei. Říkala jsem si, že když se nebudu stěhovat, tak si zútulním současné bydlení.
Dřív jsem se hrozně těšila až tam budu s přítelem vybírat věci do bytu a dnes jsem tam byla úplně sama a musím říct že jsem to zvládla na výbornou a moc jsem si nakupování užila. Jsem na sebe pyšná že jsem udělala tak velký pokrok ve vnímání a mám z toho nesmírnou radost.
Vím že z toho nejsem ale úplně venku a musím se snažit tento pocit udržet.
 
Ještě jednou srdečně děkuji za vaši odpověď – moc si toho vážím. Potřebovala jsem znát nezaujatý názor.
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“