Ach ta nadváha, žádné diety nezabírají

Partnerská poradna on-line

Mám již několik let přítele a máme se moc rádi. Co mě však velmi trápí, je moje nadváha. Vážím sto kg. Již několikrát jsem se pokusila pod lékařským dohledem zhubnout, ale nikdy jsem neměla výsledky, i když jsem pokyny dodržovala. Nadváha stále odolává. Trvale trpím silnými pocity hladu. Také mě trápí mučivé představy, že se mému partnerovi něco stane. Neumím si život bez něj vůbec představit a mám strach, že se mé obavy naplní a zůstanu sama.

Mirka

Petra Jarošová odpovídá:

Bylo by dobré prozkoumat blíže příčiny vašich obav ze ztráty partnera. Velmi často nám jídlo supluje nedostatek na citové úrovni. Vzhledem k tomu, že váš vztah s partnerem je v pořádku, bylo by namístě věnovat se vašim úzkostem. Pokud jsou dlouhodobé, mohou být zdrojem i vašich potíží s nadváhou. Na to by ukazovalo i to, že žádná dieta vám nepomohla. Je třeba nejdříve začít pracovat s vaší úzkostí ze ztráty partnera. Jakmile se podaří ji zmírnit, měla by klesnout i potřeba zabezpečení, která se u vás projevuje hladem a potřebou jíst. Současně se určitě vyplatí začít pracovat s výživovým poradcem. Vybírejte ale dobře. Potřebujete někoho, kdo přistoupí k vašim problémům celostním způsobem a bude si vědom, že je třeba vyléčit nejen tělo, ale hlavně mysl, jinak vám hrozí další zklamání z neúspěchu. Jakmile se podaří přepracovat vaše vnitřní postoje týkající se partnera, hlad by se měl snížit a nebude již tak těžké dodržovat doporučený jídelníček. Nejde o rychlý výsledek, ale o dlouhodobě udržitelný styl života. Buďte obezřetná u diet, které vám trvale odstraní nějakou významnou potravinovou složku. Důležitá je vyváženost a ohled na váš typ tělesný i osobnostní. Řešení existuje, jen není tak jednoduché, jak se nám občas snaží vnutit trenéři fitness nebo dietologové. Vysvoboďte svou mysl od úzkosti a vše ostatní bude daleko snazší. Určitě to zvládnete!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“