Čekám, až se přítel vyjádří

Čekám, až se přítel vyjádří
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro, líbí se mi vaše odpovědi a vždy si z toho něco vezmu..V březnu jsem se odstěhovala od manžela ke svému příteli, bylo to na rychlo, měli jsme spolu asi 3 měsíční vztah, ale situace si to žádala. Bydlení probíhalo v pořádku, bez problémů, přítel mi tvrdil, že je šťastný, že mě miluje, já to cítila stejně. V červenci jsem nečekaně dostala kopačky s tím, že se chce pokusit získat zpátky svou rodinu (přítelkyně se s ním tehdy rozešla, ale se svou nevlastní dcerou se vídal pořád, i my společně). No, takto jsem u něho bydlela ještě asi měsíc s tím, že co když má jen zatmění mozku a bude dobře. No nebylo, tak jsem se odstěhovala ke kamarádce. Utla jsem kontakt, přestala jsem mu psát atd a skoro po 2 měsících se ozval, že se omlouvá, že ví že mi moc ublížil, s bývalou to skončil, protože se přesvědčil, že to nepůjde dohromady..Tak se skoro 2 měsíce zase scházíme…Přítel koupil romantický víkend, je nám spolu dobře, trávíme většinu víkendů spolu, přes den si píšeme..Já to vnímám jako vztah..Ale ještě jsem od něj neslyšela, miluji tě, jsi úžasná, jsem rád, že jsi se mnou..Já dělám, že mi to nevadí, ale stále čekám kdy se uvidíme, jestli… Proč mě neřekne jak se cítí, co cítí. Mě je hloupé si o to říkat sama, ale stále být v nejistotě. Já ho miluji, což je evidentní. A říct opět první miluji?

Sandra

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Sandro, chápu, že cítíte nejistotu; není divu po tom, co jste už s tímto mužem zažila. Obávám se, že je stále na místě. Váš partner si zřejmě ještě vztah s předchozí partnerkou nevyřešil, i když říká, že ano. Pokud by ona byla ochotná s ním být a naplnit jeho představy, nejspíš by zase dal přednost návratu k ní. Zatím. Proto se chová jak popisujete; sice si buduje vztah s vámi, ale emočně je stále ještě částečně chycen u předchozí ženy.

Nicméně to neznamená, že je vše ztraceno. Abyste ale dostala, po čem toužíte, potřebujete hodně zapracovat na své nejistotě. Zamyslete se, zda jste už víckrát předtím nezažila něco podobného; nejen v partnerství, ale třeba i v práci, ve škole, v rodině. Že už něco vypadalo, že se stane ve váš prospěch, ale nakonec se to stalo jinak. Možná se to dělo i někomu dalšímu ve vaší rodině. Takové zkušenosti člověka samozřejmě znejistí, takže si podvědomě vytvoří pravidlo, že věci, vztahy nikdy nejsou jisté, že o ně můžeme kdykoli přijít. To je samozřejmě pravda, ale v případě, že takovéto pravidlo je doprovázeno úzkostí a nejistotou, je na nepříjemnosti zaděláno. Protože v takovém případě právě vaše úzkost s sebou nese určitou vibraci, energii, která bude probouzet podobné energie ve vašem okolí. A lidé, události, potom budou tuto energii úzkosti a nejistoty zrcadlit. A budou se dít přesně tak, že tato nejistota bude naplněna.

Jejím znakem je i to, že mi píšete. Vaše srdce se bojí další ztráty, i když rozumem se snažíte vše si vysvětlit ke svému prospěchu. Jenže v takovém případě vždy vyhraje srdce. Je-li zraněné, přitáhne si další zranění. Zdravé srdce přitahuje lásku a naplnění. Cílem a řešením proto není nějak manipulovat vnějšími situacemi, i když to většina lidí dělá. Jediným řešením je uzdravit srdce a vyléčit vzpomínky, které se týkají podobných ztrát, jako je ta, které se nyní obáváte.

Chtěla bych vás povzbudit, abyste se o léčbu těchto vzpomínek s něčí pomocí pokusila. Určitě máte šanci být šťastná v partnerství, jen je zbytečné si nechávat v systému vzorec, který by vám v tom mohl bránit. Výsledkem bude, že situace, které mají potenciál dopadnou ve váš prospěch, tak opravdu dopadnou. Vy si také uvědomíte, že jste vnitřně daleko svobodnější v podobných situacích. Že budete přirozeně důvěřovat, že se věci stanou tím nejlepším způsobem a ono to tak opravdu bude. A když ne, budete šťastná tak jako tak. Tento druh vnitřní svobody je tak přitažlivou energií, že se už nikdy nebudete muset bát o své štěstí. Právě toto vám upřímně přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“