Chci ukončit vztah s přítelem

Chci ukončit vztah s přítelem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, mám přítele a dvě malé děti, které nesmírně miluji. O to víc mě trápí, že mám často myšlenky na to, tento vztah s přítelem ukončit. Čím dál víc se hádáme, připadá mi, že už si snad ani nerozumíme a že všechno to hezké, co mezi námi bylo, zmizelo a už se nevrátí. Stejně tak i myšlenky na svatbu. Ani se k sobě moc nechováme jako partneři, spíše jako kamarádi. Přiznávám také, že mě opouští i snaha zkoušet to zlepšit, navíc když přestávám příteli důvěřovat. Záleží mi ale na dětech a na tom, aby mohly mít kompletní rodinu a lásku obou rodičů. Nevím proto, jak dál, jak se zachovat. Je mi z celé té situace do pláče….

Klára

Petra Jarošová odpovídá:

Kláro, umím si docela dobře představit, že se dvěma malými dětmi svět najednou vypadá trochu jinak a že se cítíte ve stávající situaci trochu zamčená. Mladá rodina také čelí spoustě výzev a problémů, které si zamilovaný pár ani neumí představit.

Napsala jste mi velmi málo, aby se vůbec dalo poznat, proč partnerovi nedůvěřujete a co se mezi vámi stalo. A kdy se váš vztah začal kazit, proč jste vůbec měli druhé dítě, nebo jestli problémy začaly až po něm. Proč píšete, že co zmizelo, už se nemůže vrátit…

Je pro mě těžké něco vám napsat na základě vašeho dopisu, ale myslím si, že určitě má smysl, abyste na vztahu ještě zkusili pracovat. Potřebujete někoho nestranného mezi sebe, aby se podíval na vaši situaci a pomohl vám porozumět, co se mezi vámi děje. Jsem poslední člověk, který by podporoval soužití lidí, kteří spolu nejsou šťastní, na druhou stranu vím, jak snadno se mezi partnery vytvoří nesoulad na základě nedorozumění, na základě starých zranění a neschopnosti porozumět, co se v druhém partnerovi děje a co ho trápí. Jak je snadné zničit vztah, který má potenciál skutečného partnerství a kvůli kterému by stálo za to zamyslet se nad tím, co se vlastně pokazilo.

Muž velmi často hněvem a hádkami zakrývá svou nejistotu a problémy, které zažívá třeba v práci. Mnoho z jeho chování nemusí vůbec souviset s vámi a hlavně ani on si nemusí uvědomovat, co se v něm děje. Také vám zcela jistě něco zrcadlí a dokud nepoznáte, co to je a nezpracujete to v sobě, buď vás to od sebe nepustí, nebo budete zažívat totéž s novým partnerem, což je pro vás zbytečná ztráta času.

Problémy v partnerských vztazích vždycky rozkrývají naše vlastní nezvládnutá traumata a dokud nějaká v podvědomí máme, je prakticky nemožné mít harmonický vztah. Partner potom není příčinou našeho trápení, ale spíš spouštěčem, který spustil nevyřešený program v našem podvědomí. Upřímně vám doporučuji, abyste vyhledala nějakého odborníka a pokusila se na vztahu zapracovat. Může se stát, že již nebude možné jej opravit, ale díky tomuto kroku si budete jistá, že jste udělala maximum pro jeho záchranu. A vyvarujete se pocitů viny, kterým byste jinak určitě čelila jako ta, která vzala dětem úplnou rodinu.

Myslím na vás, ať vše zvládnete co nejlépe a vše se děje tím nejpříznivějším způsobem pro celou vaši rodinu.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“