Chtěla bych být jeho partnerka

Chtěla bych být jeho partnerka
Partnerská poradna on-line

Ahoj Petro, na podzim jsem se zacala vidat s muzem z prace. Nemeli jsme moc casu se vidat, takze hlavne po vecerech a okoli o nas nevedelo. Byl do me moc zamilovany a po case mi to rekl. Ja potrebuji vic casu a rekla jsem mu, ze ja jeho ne. Stahnul se, ale po case bylo vse jako driv a ja to brala tak, ze pokracuje nase seznamovani. Zacala jsem se zamilovavat, ale u nej to bylo naopak. Zacal si psat s byvalou pritelkyni, ktera ho podvedla a nyni byla v zahranici. Rekla jsem mu, ze mu davam prostor, aby si s ni vsechno vyresil. Stahnul se a skoro jsme se nevidali. Mela jsem pocit, ze ho nezajimam. Mezitim ale byly chvile, kdy mluvil o spolecne budoucnosti a choval se jako driv. Pred tydnem mi řekl, ze uz se nechce vidat a ze pro ni jede na letiste. Nevim, jestli mezi nimi neco je, ale ja bych chtela byt jeho partnerka. Je komplikovane s nim neco resit. Nemluvi o citech a pri debatach ohledne vztahovych a citovych zalezitostech utika a vyhyba se jim. Jak muzu zpet ziskat jeho lasku? Jak by bylo nejlepší, abych se zachovala? Myslite, ze by zvladnul vyrovnat se s jejim podvodem a zase s ni byt? Nezda se mi, kdyz ho vidam v praci, ze by byl stastny.

Kira

Petra Jarošová odpovídá:

Kiro, trochu to vypadá, že jste byla dočasnou náhradnicí za dámu, která se vrátila ze zahraničí. Obávám se, že jste si vybrala muže, který moc dobře nerozumí ani sám sobě.

Víte, ani muž sám často nerozezná, jestli je zamilovaný, nebo jestli prožívá řekněme hormonální vzedmutí spojené s tím, že by mohl sexuálně získat nějakou ženu. A pak je spousta mužů, pro které je zcela běžné říct, že jsou zamilovaní, i když nejsou, protože to ženy chtějí slyšet a snáze je mohou získat pro sexuální dobrodružství. Navíc pro mnoho mužů mít sex se ženou vůbec není spojeno s láskou, je to čistě hormonální záležitost. Slyšela jsem takové přirovnání od muže, že je to asi jako se projet na hezké motorce…. Muži jsou jednoduše jiní.

Na vašem místě bych se vůbec nezabývala tím, jak získat něco zpět, protože jste to nejspíš nikdy neměla. Kdyby to opravdu byla láska, průběh by byl úplně jiný. Když muž nějakou ženu opravdu chce, tak ho nic nezastaví. Ani její odmítnutí, protože to ho jen povzbudí v lovu a nutí vymýšlet nové strategie. Nedostupná žena je velmi žádoucí v období dvoření.

Váš přítel zřejmě vztah s předchozí přítelkyní nemá dořešený a ona jej stále přitahuje. Je jiná věc, jestli ho ona chce, nebo ne. I kdyby ne, nic to nemění na tom, že ji chce víc než vás. A na vašem místě bych se nepouštěla do ponižující soutěže s jinou ženou; v tom okamžiku začínáte suplovat aktivitu muže, protože dobývání je jeho parketa a ne vaše. Určitě jsou i výjimky, ale to se týká mužů nesmělých, kde jejich přirozená dobývací aktivita a radost z ní byla nějak poškozena vlivem rodiny nebo nějakých bolestných zkušeností. A upřímně – život s pacientem je opravdu náročný a nejspíš byste nebyla šťastná vy ani on.

Navíc i to, že nemá zájem se s vámi bavit o citových záležitostech, znamená, že opravdu nemá zájem. Jinak by ho to naopak zajímalo velmi, alespoň na začátku vztahu. Protože věci ohledně citů jinak muži řeší ze srdce neradi, cítí se v těchto otázkách nejistí a také je to vůbec nebaví.

Zamyslete se nad tím, proč vás tak přitahuje muž, který se k vám chová nečitelně a vlastně nezdvořile. Tohle je zpráva o vás. Nejspíš vám to připomíná něco z dětství. Na citové úrovni máte stále nějaká zranění, která vám budou do života přivádět partnery zrcadlící vše tak, aby vám došlo, že jste ještě něco nezpracovala. Ten muž ukazuje něco o vás. Přišel do vašeho života jako zpráva o vašem podvědomí. Zjistěte, proč nedůvěřujete mužům, protože to znamená i to, že nedůvěřujete na určité úrovni ani sama sobě. Nevěříte si jako žena a zjistěte, ve kterých oblastech tomu tak je. To je třeba vyléčit, jinak budete potkávat samé takové, kteří vlastně nebudou vědět, jestli vás chtějí, nebo ne. Opravit vadné vzorce v mysli není až tak těžké, jen budete potřebovat hodně upřímnosti k sobě a odvahu se do toho pustit. Dokud se budete snažit změnit věci jen na vnější úrovni, nedočkáte se trvalých výsledků, protože vaše energie bude stále přitahovat podobné situace. Jakmile to změníte, jste z toho venku napořád. Moc vám přeji, abyste už neztrácela čas ani se sebou, ale ani s tím mužem, a pustila se do práce.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“