Chtěla jsem v něm vzbudit žárlivost

Partnerská poradna on-line

Přes rok se scházím s mužem. S manželkou žijí odděleně, ale pracují spolu. Věřím, že mě má rád, ale manželka a jeho děti o mně nevědí. Je hodně pracovně vytížený. V začátku vztahu jsem mu lhala, protože jsem kvůli jeho práci myslela, že na mě nemá čas. Chtěla jsem u něho vzbudit žárlivost a pocit, že ho nepotřebuji, a tak jsem mu řekla, že jedu na víkend s dětmi pryč. Řekla jsem mu dokonce kam, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že se za mnou rozjede. Sice jsem mu to vysvětlila a náš vztah pokračuje, ale i když cítím, že mě má hodně rád, tak si občas rýpne. Nedávno mu přišly anonymní zprávy, že mám jiného muže a to jsem samozřejmě vyvrátila, ale mám pocit, že díky minulé zkušenosti v něm hlodá trošku nejistoty. Mám ho moc ráda a nechci o něj přijít. Několikrát jsme spolu o tom mluvili a vždy se zdálo všechno v pořádku. Nevím, jak mu mám však dokázat, že nejsem ta lhářka, která je schopna si vymyslet cokoliv.

Marcela

Petra Jarošová odpovídá:

Spíš, než přesvědčit jeho, potřebujete daleko víc přesvědčit sama sebe. Vaše potřeba lhát mu ukazuje, že jste měla pocit, možná neuvědomovaný, že muž, kterého jste potkala, hraje trochu vyšší ligu, než vy. Že musíte nějak zvednout svou cenu na trhu. Když jste měla takovou potřebu, znamená to, že jste si ve skutečnosti myslela, že tak, jak jste, nejste dost dobrá. Paradoxně jste pak spadla ještě níž před ním i sama před sebou.

Pokud si jej chcete udržet, nepomůže vysvětlování a přesvědčování. Jakmile to děláte, znamená to opět, že se necítíte dost dobrá. Jinak byste neměla potřebu už mu nic vysvětlovat, protože byste jednoduše věděla, jaká je pravda: že jste skvělá, žádoucí a ne snadno dostupná, a není proto třeba o tom mluvit, protože to každý vidí. A kdo to nevidí, jeho chyba.

Potřebujete najít příčiny svých sebe pochybností: Jste si jistá, že už jste od té doby nikdy nelhala či nemlžila? Ani jemu, ani nikomu jinému? Také zjistěte, kdo vám vnutil přesvědčení, že nejste dost dobrá taková, jaká jste. Jak na tom je vaše maminka se sebevědomím? A jak se k vám chová váš otec? Cítila jste se v jeho očích vždy jedinečná, bezpodmínečně milovaná? Zpochybnil někdo jiný vaše kvality?

Žena ve vás se někde uvnitř cítí ohrožená, ne dost milovaná. Ta lež byla ve skutečnosti žebráním o lásku. On to velkoryse přešel, ale možná má trochu pochybnost; ne kvůli té lži samotné, ale protože cítí nedostatek vašeho sebevědomí.

Zapracujte na sobě, buďte k sobě upřímná, určitě se vám to vrátí. Dokažte sama sobě, že mu stojíte za to, aby s vámi byl a vážil si toho. Potom se budete zcela přirozeně chovat noblesně, protože cokoli jiného bude pod vaši úroveň. A o šlechtičnu jsou muži zvyklí bojovat, ne naopak, jak to teď zažíváte vy. Přeji vám úspěch na vaší cestě, užijte si to!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“