Cítila jsem se milovaná

Cítila jsem se milovaná
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, byla jsem vždy obklopena lidmi, co mě měli rádi, nevěděla co dřív a cítila se milovaná ( z vnějšku ). Zvyk je železná košile a teď spousta lidí z mého světa odešla a vlastně se cítím hodně sama. Beru to jako skvělou příležitost najít konečně lásku v sobě a rozdávat ji, než brát od přátel a okolí. Přesto ale přijdou horší dny, kdy se cítím na vše úplně sama, že už mě nikdo nemá rád a jen sleduji, jak ti lidé jsou šťastní, muži co mě měli rádi začínají nové vztahy, jako by mě už nikdo nepotřeboval… vím, že je to hloupé to takto vnímat, ale někdy to na mě přijde.
Snažím se posílat lásku, medituji, pracuji na sobě…ale přesto mě ten smutek ze všeho občas dostihne a já se začnu utápět v sebelítosti.
Můžete mi prosím poradit jak si to zpracovat, jít dál a být šťastná?
Moc děkuji

Jitka

Petra Jarošová odpovídá:

Jitko, taková krize někdy může znamenat, že je třeba pokročit dál.

Potřebu lásky má mysl, která se sama v sobě cítí chudá, takže ji  hledá venku. A vnitřní bohatství se nejlépe doplní tak, že děláte pro druhé něco, co vás hodně baví.

Možná jste ještě nenalezla práci svého života, nebo nějaké zaměření, do kterého byste byla zapálená. Každý to má, jen je někdy třeba hledat. Časté je to paradoxně v milujících rodinách, kdy se dítě cítí trochu dlužníkem za vše dobré, co dostává. A potlačuje své skutečné potřeby, protože se obává, že jeho milující příbuzní by byli smutní. Zjistěte, zda něco takového nemáte v podvědomí.

Nikomu nic nedlužíte; už můžete být sama sebou, ať už je to cokoli. S přirozenou radostí ze života se objeví i bohatství, které bude příjemné vám a přitažlivé pro lidi okolo vás.

Držím vám palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“