Cítím se nešťastná

Cítím se nešťastná
Partnerská poradna on-line

Už tak dlouho potýkám s tím, že se cítím hrozně nešťastná. Připadám si sama, často se dohaduju s různýma lidma, a asi zbytečně, i s jednou kamarádkou, takže teď spolu nemluvíme…A mě je to hrozně líto. Připadá mi, že mě nikdo nemá rád. S mámou se pořád dohadujeme, ségra se mnou taky nic moc nepromluví a já si zkrátka připadám všude navíc. Měla bych se učit na zkoušku a místo toho řeším, jak je mi smutno. Příteli jsem řekla, že s ním nemůžu dál pokračovat, že mi natolik vadí jeho nevyřešená minulost, že už to nedokážu snášet. Takže o něj jsem taky přišla a jsem sama v bytě, obložená papírama a knížkama a nemůžu se nějak srovnat.Teď brečím, mám na jedný seznamce inzerát a napsal mi tam kluk. Tak jsem odepsala a on mě hned ve 3.mailu oslovil „sluníčko“. A jestli by mě mohl pozvat ve čtvrtek v 18.45h ven. A mě to přišlo takový podezřelý – tak jsem ho“odpálkovala“, že za prvý mám jméno a za druhý mi připadá nedůvěryhodnej. Přišlo mi divný, že psal v 18.45h, takový divný čas, a pro mě dosti blízký oslovení. A on že je znechucen z mých mailů a nevstřícnosti a víc nemá zájem mě poznat. Že je moravák a psal to tak, jak to cítil. Tak jsem se mu snažila vysvětlit, že já to cítila jinak. Ach jo, snažím se být milá a někdy se mi to takhle vymkne.

Klaudie

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Klaudie, děkuji za vaši upřímnost. Vy už trochu tušíte, že vše bolestné, co zažíváte, souvisí s vámi, s vaším vnitřním nastavením, a máte pravdu.

Hned na úvod vám chci napsat, že je jen málo šancí, že se z toho dostanete sama. Ve vaší mysli je spousta bolesti a smutku, máte to ve svém mentálním systému velmi hluboko. Je tam mnoho vzpomínek, ať už vašich, nebo těch, které se vztahují k vašemu rodu, na pocity samoty. Vy se cítíte sama a zřejmě to tak bylo po většinu vašeho života. Nezáleží na tom, kolik lidí je okolo vás, vy se cítíte vyloučená, jiná, nepochopená. Souvislosti s vašimi prožitky sahají hluboko do minulosti vaší rodiny, nejspíš tam naleznete někoho, koho druzí soudili, odmítali, neměli rádi. Ve vás jsou nyní aktivní, probuzené tyto geny. Jako byste vyzařovala energii samoty, které zase přitahuje odpovídající situace: lidi, kteří vám nerozumí, se kterými se nemůžete dohodnout. Vy jste natolik nešťastná, že už nerozlišíte, kdo to s vámi myslí dobře a kdo ne, reagujete odmítavě na všechny. Protože máte negativní zkušenosti s pokusem otevřít se, někdo nebo něco vás zklamalo a vy se teď bojíte bolesti. Bezmocně kopete okolo sebe a ubližujete druhým, kteří vám nevěří,  není jim s vámi dobře. Jste v bludném kruhu.

Lze ho rozetnout, ale udělat to musíte vy, nestane se to zvenku. Že byste se zničehonic probudila a bylo by dobře. Naopak, když nic nepodniknete, bude vám hůř a hůř. Nejspíš ještě studujete, takže pro vás bude těžké jít na nějaké semináře. Určitě by vám pomohlo absolvovat rodinné konstelace, abyste začala celou situaci vidět trochu jinak. Potřebujete to ale určitě opakovaně a hlavně to není samospásné, potom budete muset sama se sebou pracovat. Víte, vaše mysl se někdy rozhodla, že bude nešťastná. Jako byste měla v mozku program, který řídí myšlenky a emoce. Ten program převzal vládu a v podstatě v jakékoli situaci, aniž si to uvědomujete, nebo byste se pro to vědomě rozhodla, vás nutí uvažovat způsobem, který ničí vaše vztahy a cítit se osaměle a nešťastně. Rozhodně ale máte k dispozici internet, tak aspoň začněte hledat co nejvíc informací o tom, jak funguje mysl, jak vše, co zažíváte, je jen zrcadlem vašeho vnitřního nastavení, právě toho vašeho programu. Dokud jej máte, vše se bude dít tak, že vám to bude ubližovat a vy budete mít tendence se chovat sebedestruktivně. Je třeba vás úplně přeprogramovat, aby mysl začala fungovat zdravým způsobem, aby si uvědomila, že může být šťastná. Je to hodně práce, ve vašem případě na několik let, ale věřte mi, že vše jde změnit, když se pro to rozhodnete. A když si to budete opravdu hodně přát, uvidíte, že se objeví i finanční prostředky, které vám umožní na sobě pracovat. Jestli něco stojí za utrácení peněz, je to investice do vlastního rozvoje.

Začněte hledat, číst, povídat si s lidmi, kteří něco podobného absolvovali a objeví se vaše cesta. Vždycky existuje cesta z pekla, ale hledat ji musíme sami. Moc vám přeji, abyste našla sílu na to všechno a z celého srdce vám přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“