Jak mezi mnou a přítelem znova obnovit lásku?

Jak mezi mnou a přítelem znova obnovit lásku?
Partnerská poradna on-line

Byli jsme spolu s přítelem 8 měsíců a mezitím jsem se s ním z určitého důvodu rozešla. Pak jsem byla naštvaná, vynervovaná a tak jsem mu napsala ať jde do pr****.. Potom jsem ho chtěla zpátky, on už nechtěl. Řekl, ať mu dám čas, ale já vím, že když mu dám čas, najde si jinou. Celý noci jsem probrečela, měla jsem hrozný nervy. No a pak jsem se s ním sešla a on mi řekl, že se dva dny za sebou líbal s jinou. No tak jsem mu řekla, že to chci moc zkusit a že to bude jiný. On mi řekl, že v tuhle chvíli mu svítí srdce pro jinou, se kterou se líbal. No a pak mi řekl, že mi dá vědět, mezi kým se rozhodne. Vybral si mě. Ale furt se mi zdá, jako by to nějak nešlo. Vím, že vztah je narušenej, ale nešlo by to nějak … obnovit tu lásku? Já ho neskutečně miluju, ale řekl mi, že musím získat nějak zpět jeho srdce.. Nevíte, jak bych to mohla udělat, aby mě miloval víc.. nebo aspoň jako předtím? Děkuji za odpověď

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jani, vaše otázka: Jak znovu získat jeho lásku se mi překlápí na: Jak najít samu sebe, své ženství, svou noblesu?

Aby měl muž pocit, že ve vás získá něco, co sám nemá, co jej učiní celistvým, musíte to sama mít a hlavně být si jistá, že to máte. Muž je ve své podstatě aktivitou, energií, je zvyklý posunovat věci dopředu, má rád výzvy a jsou pro něj důležité. Žena v principu je zázemím pro to všechno; dává mu pocit spočinutí, citového bezpečí, přijetí. Dává mu obdiv, ošetřuje v bojích utržené rány, vnější i vnitřní. Vytváří prostor, kde on může sejmout ochranné brnění a cítit se bezpečně. Muž přináší nové objevy, žena naopak vytváří a udržuje rituály, zachovává vše, co se osvědčilo a když spolu mají rodinu, předává to dětem. Muž ji za to chrání a přináší vnější pocit bezpečí, po finanční i fyzické stránce. Žena je hrdá na své ženství a schopnost vytvářet domácí pohodu, což není v dnešní době v rozporu s možností pracovat, získat finanční svobodu a rozvíjet své schopnosti.

Obávám se, že něco takového jste ve své vlastní rodině nezažila. Zeptejte se sama sebe, jak moc jste vnímala vztah vašich rodičů jako harmonický. Jak moc jste vnímala domov jako zdroj bezpečí a klidu. Do jaké míry se maminka k otci chovala s úctou a on jí to vracel? Domnívám se, že vám rodiče neukázali, jak může funkční vztah ženy a muže vypadat. Bylo pro ně běžné chovat se k sobě hrubě a vy jste to přijala za normu. To, že se cítíte nervózní, vás podle takové výchovy opravňuje být hrubá k partnerovi. On si to nechce nechat líbit a já se mu nedivím.

Potřebujete v sobě úplně přebudovat spoustu postojů. Když zůstanete taková, jak vám ukázala vaše rodina, můžete čekat ve svých partnerských vztazích spoustu bojů a pláče, nenaplněné touhy po lásce a zbytečných chyb. Porozhlédněte se okolo sebe a zkuste si najít ženu, kterou vnímáte jako ženskou, noblesní, hrdou a současně otevřenou, milující. Ženu, které fungují partnerské vztahy. A začněte se od ní učit. Jak se chová, jak mluví. Žena nepotřebuje, opravdu ne, hrubá slova. Je to pod její úroveň. Žena je tu proto, aby činila svět krásnějším, láskyplnějším, soucitnějším. Přesně proto, co muži nedovedou a na ženách oceňují. Staňte se takovou ženou a muži se vám jen pohrnou. Zejména v dnešní době je to totiž velmi vzácné koření. Ženy zhrubly a pustily se do boje. Nic proti, ale zeptejte se jich, jestli jsou šťastné. Opravdu. A většinou naleznete stará zranění a bolest, která je donutila rezignovat na své ženství s mylným přesvědčením, že bude-li se chovat jako muž, bude třeba šťastnější a hlavně ji už žádný muž nezraní. Jenže tohle není cesta. Cestou je nalézt sílu v ženství, rozpoznat je v sobě a žít tak. Díky tomu žena zjistí, že ještě existují muži, kteří chtějí právě tohle.

Moc vám přeji, abyste našla odvahu k této cestě. Zatím si to nebudete umět představit, ale nejde tolik o tohoto konkrétního muže, jestli s ním budete, nebo ne. Jde o vás a celý váš život, jaký bude. Abyste v jeho průběhu a na jeho konci měla jistotu, že jste přinesla něco dobrého do tohoto světa. Abyste byla na sebe hrdá. Díky tomu se objeví muž, který bude tuhle nádhernou ženu chránit. Společně můžete vytvořit spoustu dobrého. Věřte mi, že tento zvláštní svět bude takové lidi opravdu potřebovat.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“