Jak nepanikařit na začátku vztahu?

Partnerská poradna on-line

Dobrý den,
jak nepanikařit, když je vztah v počátcích a mohl by to být ON?

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Pokud je to opravdu ON, nejspíš panikaří úplně stejně, jenom to na něm není tolik vidět. Má-li nový vztah perspektivu, to znamená, že máte potenciál si dobře rozumět na všech úrovních, vaše počáteční panika jej nemůže tak snadno rozbít. Váš nový partner zcela jistě není hloupý a už si stačil všimnout, že si rozumíte, že možná máte podobné koníčky a názory a třeba jste už stihli společně ověřit, že to klape i v intimní oblasti. To, že se mu líbíte, poznáte snadno, bude vyhledávat dotyky, bude se aktivně snažit, abyste se mohli potkat a být spolku co nejčastěji. Nemusíte to nijak aranžovat, většina mužů tuto aktivitu samozřejmě převezme do svých rukou. Situaci může poněkud zkomplikovat, pokud je ženatý nebo ještě nedávno byl, protože může mít pocity viny či odpovědnosti, zejména pokud má děti a to pak způsobí, že se drží poněkud zpátky. Pokud tak vyvolá pochybnosti o vás samé, můžete váš rodící se vztah zkomplikovat, protože on je vycítí a může začít couvat. Měla byste držet v mysli, že v takovém případě jeho chování nijak nesouvisí s vašimi kvalitami, že si jen řeší sám sebe a potřebuje na to čas. Když zůstanete zdravě sebevědomá a současně mu dáte dost prostoru, bude mu to prospívat. Uvidí ve vás vnitřně silnou ženu, která si nepotřebuje nic dokazovat a budete pro něj o to přitažlivější. Sledujte své myšlenky v okamžiku, kdy se objeví úzkost a zjistěte, co říkají o vás. Mohou se vynořit staré negativní zkušenosti, které vás budou tlačit do pocitu, že už to několikrát nevyšlo a že to nejspíš nevyjde zase. Nevěřte jim, jsou to vaši největší nepřátelé. Každá situace je nová a není žádné pravidlo, že to nyní musí být stejné, jako minule. Pokud si jej ale vytvoříte, sama způsobíte, že se to opravdu stane. Dovolte si cítit se jako královna a on vám padne k nohám.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“