Jak si udržet sebevědomí ve vztahu?

Partnerská poradna on-line

Na začátku vztahu jsem vždy sebevědomá a postupně casem sebevědomí ztrácím, vlastně mě nejvíce vyhovuje to období, kdy mě muž svádí, protože si připadám úžasně a později již ne.

 

Alena

Petra Jarošová odpovídá:

Jsou dvě zprávy, dobrá a špatná. Ta dobrá je, že jste zajímavá, vzrušující žena, o kterou muži stojí a chtějí ji dobývat. Proto s vámi vstupují do vztahu. Ta špatná ale znamená, že umíte dobře zahrát, čím byste chtěla být doopravdy, ale ještě se tak úplně necítíte. V dobách námluv, když se muži většinou snaží víc, než v pozdějších obdobích vztahu, se cítíte jako v ráji a připadá vám, že už jste boj s nedostatkem sebevědomí, které se někde hluboko uvnitř skrývá, vyhrála. Jakmile však pominou prvotní účinky hormonů a muž se již tolik nepředvádí, vystoupí tyto pochybnosti na povrch a vzniká bludný kruh, protože na zhoršené sebevědomí muž reaguje zhoršeným chováním k vám, což opět sníží vaši důvěru ve vlastní hodnotu a tak pořád dokola. Jedinou možností je přát vše nejlepší těm, kteří vám nedali dost lásky a tím rozpustit negativní svazky s nimi, protože vás v situacích, které vnímáte jako obtížné, táhnou dolů. Nechte si jen to, co vnímáte jako obohacující a smysluplné. Hlavně nikdy nikomu nevěřte, že nejste dost dobrá, chudák, který takové věci říká, by sám potřeboval pár terapeutických sezení.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“