Jak to funguje?

Jak to funguje?
Partnerská poradna on-line

Paní Petro, předně vám děkuji za všechny moudré odpovědi. Některé návody mi ale vrtají hlavou. Často dámám radíte, aby postupovaly dle určitého návodu a výsledkem má být změna také v chování muže, i když už partneři nejsou fyzicky spolu (např. slečna Eva „Opustil mě můj první partner“). Jak to funguje?

Katka

Petra Jarošová odpovídá:

Katko, to je skvělá otázka a určitě nejste jediná, kdo si ji klade. Aby to mohlo fungovat, je třeba, aby byly splněny dvě podmínky: že lidé jsou spolu propojeni i jinak než fyzicky a že funguje zákon rezonance. Pokusím se vám k tomu napsat trochu víc.

Možná se vám někdy stalo, že jste se zamilovala dřív, než se vás někdo fyzicky dotknul. Ženy se zamilovávají do herců, sportovců, které ani nepotkaly, nebo do mužů, které zahlédly někde na ulici; ten cit je velmi reálný ve smyslu, že ho cítíte. Byly by měřitelné změny ve vašem hormonálním systému či tělesné teplotě. Ještě jste s ním ani nepromluvila a už to na vás má vliv. Je to proto, že nejsme od sebe tak oddělení, jak se zdá; proto můžeme intuitivně cítit, že se něco děje, mít sny, které se plní… Naše mysl a její schopnosti prožívat přesahují fyzické hranice lidského těla; ve skutečnosti dosáhne kamkoli. Mohu mít partnera na měsíci a cítit, jestli mě miluje nebo ne. Spousta žen tuto intuici má a spousta ji také vědomě potlačuje, když nechce slyšet, co jim říká. Pokud jste s někým měla vztah, spojení mezi vámi trvá, i když už spolu nejste a ten člověk cítí všechny změny ve vaší mysli – i když mu o nich neříkáte – právě díky tomuto spojení. Je to tím silnější, čím silnější ten svazek je. Tady nejde o to, jestli se ti lidé hádají nebo milují: svazek nenávisti i svazek lásky je stále svazek, který nás spojuje a podvědomě nám přináší informace, co se s tím druhým děje. Nemusíme být dost bdělí na to, abychom té zprávě rozuměli, ale poznáme to jako změnu pocitů vůči té osobě, i když nemusíme vědět, kde se vzala.

Zákon rezonance, zrcadlení, ozvěny – to vše jsou názvy pro stejný jev a učí se už ve fyzice na příkladu ladičky. Ladička je pomůcka, která se rozezní, je-li struna naladěná na určitou vlnovou délku, když například přesně odpovídá tónu E, ladička, která je zkonstruována na stejnou vlnovou délku, stejný tón, se rozezní. Když je struna rozladěná, ladička mlčí. Stejně tak vnější svět se rozezní, když má něco společného s námi a naopak, my reagujeme, když vnější jevy nějak rozezní něco v nás. Jinak zůstáváme bez odezvy. Když v sobě například máte pocity křivdy, můžeme zjednodušeně říct, že také mají nějakou vibraci, nějakou vlnovou délku. Potom budete rozvibrovávat, aktivovat všechny lidi a jevy okolo vás, kteří mají buď stejný problém, nebo jsou těmi, kdo na vás budou reagovat se zvýšenou potřebou vám ublížit a nějak vás zranit. Třeba vás ani nemusejí znát; jen jim budete nějak nesympatická a jim se bude chtít do vás kopnout.

Většina lidí reaguje tak, že obviní toho kopáče. Neuvědomí si, že i když se zcela jistě kopáč nechová zdvořile, skutečnou příčinou jsou jejich nevyřešené pocity křivdy, které budou přitahovat násilí tak dlouho, dokud nebudou vyléčeny.

Stejně tak, když se žena vnitřně promění a ty bolestné vibrace zmizí z její mysli, partner, i když vůbec neví proč, už na ně reagovat nemůže, protože už to najednou neladí; ona má jinou vlnovou délku, než on. Proto jsou následkem dvě možnosti: buď se rozejdou, nebo se on změní a přestane jí ubližovat. Udělá to sám, podvědomě, jako reakci na její novou energii.

Když se začnete dívat na partnerství takto neosobně, že vám partner ukazuje jen věci, se kterými máte problém a přestanete ho obviňovat, objeví se ve vás hluboká vděčnost za to, že se díky němu můžete učit a rozvíjet a to navzdory tom, že o tom často vůbec neví. S tímto pohledem můžete jen získat a tím i vaše rodina a okolí, protože budete šťastnější a silnější. Přeji vám hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“