Jak vyvážit touhu po partnerství, aby zde současně nebyla závislost?

Jak vyvážit touhu po partnerství, aby zde současně nebyla závislost?
Partnerská poradna on-line

Jak vyvážit touhu mít partnera, sdílet s ním svůj život a fungovat společně, a nutnost být spokojená i sama, soběstačná a nezávislá, protože každý vztah může kdykoli skončit? Jak se naučit sdílet z nadbytku, aby zde nebyla z mé strany závislost a připoutanost? Děkuji!

Isabela

Petra Jarošová odpovídá:

Důvěřujte tomu, co máte před nosem. Vše, co se máte v životě naučit, se před vámi bude postupně rozbalovat. Máte-li maminku, která výše uvedené zadání zvládá, bude to pro vás daleko snazší než pro ženu, jejíž matka je v jednom z uvedených extrémů, tedy buď závislá kuchyňka nebo úspěšná žena, jíž se v partnerství nedaří, nebo dokonce neúspěšná i opuštěná  zároveň. Nejtěžší bývá poznat, co opravdu chceme. Často si myslíme, že to víme, ale podvědomě plníme představy našich rodičů či jiných blízkých lidí, kteří nás pod podmínkou své lásky nutili být někým jiným. Najít sebe samu je to první. Zkuste si vzpomenout na tu malou holčičku, kterou jste byla, co si přála a jaké měla sny, než byly přehlušeny představami jiných lidí. Není třeba, abyste zapadala do běžných společensky uznávaných škatulek, které jsou u nás ženám určeny. Mějte důvěru k tomu, co se ve vás vynořuje, možná se začne objevovat jiná žena, než na jakou jste byla doposud zvyklá. Čím budete přirozenější, autentičtější, tím pravdivější bude i svět okolo vás a zcela jistě se objeví muž, který vaši opravdovost ocení. Pak nebudete muset zaprodávat své sny, samu sebe a současně zde bude partner, který vás bude chtít právě takovou. Objeví-li se potom pocit nesvobody a připoutanosti nebo závislosti na něm, nedělejte chybu většiny žen a nezačněte jej omezovat. Nedůvěřujte té úzkosti a obavám z opuštění, které se objeví ve vaší mysli, protože jsou vašimi nepřáteli a mohou způsobit, že se tak opravdu stane. Zjistěte, proč si nedůvěřujete, proč myslíte, že jste horší než jiné ženy. Pracujte na svém ženské sebevědomí. Muži neutíkají za krásnější ženou, utíkají od té, která se nemá ráda. Je-li to váš problém, požádejte o pomoc odborníka. I tento postoj k sobě lze přepracovat, i když to může nějaký čas trvat, a tím se váš život úplně změní a získáte právě tu svobodu, po které toužíte. A po vnitřně svobodných, upřímných ženách, zase touží muži. Vše bude v pořádku, jen se pusťte do práce.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“