Jak zvládnout, že mě manžel podvedl

Jak zvládnout, že mě manžel podvedl
Partnerská poradna on-line

Nedávno jsem Vám psala o tom, že mě manžel podváděl. Moc děkuju za odpověď-zkusím se podle toho zachovat…. Co se týká sexuální stránky, tak to je šílený obrat a můžu říct, že mě to celkem změnilo, jsem úplně jiná a myslím i manželovi se ta moje změna líbí, ale nějak nemůžu v sobě udusit, že mě dokázal podvést. Já jsem v tomto celkem zásaditá a nikdy bych mu to neudělala, teď už vím, že vinu na tom mám, jak jste psala z poloviny i já, když nám „vychladla postel“, ale teď bych potřebovala ještě radu, jak na to, co mi provedl nemyslet a přestat manžela podezírat, což mi v tuto chvíli opravdu ani trochu nejde….. :( Předem děkuji za Vaši radu.

Radka

Petra Jarošová odpovídá:

Radko, je skvělé, že na sobě chcete pracovat. Já bych vám ráda napsala jak, ale jakmile se dostáváme ke konkrétním postupům, je třeba najít konkrétního „viníka“. Ten je ve vaší mysli a nedá se diagnostikovat na dálku, je třeba jít důkladně a trpělivě do vašeho podvědomí a nalézt příčiny všeho, co zažíváte. Konkrétní rada a návod, jak s myslí pracovat, z toho potom vyplývá. Nejde se silou vůle rozhodnout nežárlit. Vaše srdce je zraněné a vyhrává nad logikou. Je třeba léčit srdce, takže nalézt zdroje jeho obav a nejistot a potom je postupně vyléčit.

Myslím, že už jsem to psala mockrát, dnes je spousta funkčních metod, které opravdu pomáhají; najděte si někoho, komu důvěřujete a začněte s ním pracovat, ať už v nějaké skupině, nebo samostatně. Žárlivost je tuhý nepřítel a nedá se zlomit se dne na den ani za měsíc, ale jde to. Jedinou podmínkou je, že ten, kdo vás povede, ji zvládnul také, a měla byste se ho na to zeptat.

Moc vám držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“