Je každý muž lovec?

Je každý muž lovec?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, zajímal by mě váš názor. Myslíte si, že každý muž je lovec a chce a musí o ženu bojovat? Že když si muž myslí, že má partnerku jistou, tak o ni ztrácí zájem? Eventuálně měla by žena předstírat, že není k mání, aby měl muž větší zájem a víc toužil? Třeba jako že dnes nemůžu, záhadné telefonáty.. Nemůžeme se s kamarádkou shodnout.. Na druhou stranu proč předstírat něco jiného než cítíme? Nebo přehrávat… Ale prý to potřebují.. Nemít ženu jistou. Ale jak na to, když ho milujete a chcete s ním být co nejvíc to jde?

Sandra

Petra Jarošová odpovídá:

Sandro, je to tak, každý skutečný muž je lovec a lov ho baví. Je třeba ale poznamenat, že v dnešní době je mnoho mužů poznamenáno rozpadem hodnot obecně a také rodin, takže často je pro ně obtížné se s mužskou rolí identifikovat a tak mají daleko víc ženských vlastností, než by si sami přáli. Naopak ženy manifestují často mužské kvality; muži chodí do salonů krásy a ženy do posilovny… A potom se někteří rádi dají ulovit ženou lovcem. Jen ona musí být spokojená s tím, že od ní bude čekat ochranu, zatímco on celkem v pohodě se bude starat doma o děti, vařit a prát. Sama pro sebe si řekněte, jestli byste to tak chtěla, ale myslím, že ne.

Máte úplnou pravdu, když vám nesedí předstírat něco, co není, když nechcete hrát divadlo. Divadlo hrají ženy, které se uvnitř necítí dost jisté, nemají se dost rády a proto mají zapotřebí předstírat, že jsou vzácné. Muž, který jim na to skočí, ale bude stejně slabý, jako ony, takže možná získají, co chtějí, pokud na sobě nechtějí pracovat a raději vezmou za vděk mužem, který si také nevěří a společně si hrají hru na silné, kterými nejsou.

Žena, která skutečně vzácnou je, nemusí nic takového hrát, protože to z ní vyzařuje. Ženy mohou mít spoustu kvalit, vůbec není třeba, aby všechny byly stejné.  Některá má ráda své tělo a užívá si je, jiná může být silnou, podporující partnerkou a matkou, jiná může být hodně aktivní pracovně… Důležité je, že si uvědomuje svůj potenciál, že je na sebe hrdá, že si váží toho, jaká je, aniž by měla potřebu někoho napodobovat. Že je v souladu se svým srdcem. Tohle je opravdu vzácné, protože vlivem výchovy v rodině, škole, společnosti, jsme tlačené splňovat očekávané standardy a jen málokdy ženy dostanou plnou podporu být takové, jaké opravdu jsou; často vlastně neznají samy sebe a je nemožné se identifikovat, oceňovat něco, co neznám. Potom přijde potřeba předstírat.

Moc vám držím palce, abyste si uchovala svou upřímnost. Není hanba říct muži, že o něj stojíte. Buď to má stejně, nebo ne, ale předstíráním nic nezískáte. Když poctivě komunikujete, co cítíte, je to znak vnitřní síly a to se mužům na ženách líbí. Budete-li upřímná, bude snazší poznat samu sebe, co opravdu chcete, potřebujete a co opravdu umíte dávat. Je to jediná šance, jak potkat upřímného muže. Z celého srdce vám to přeji!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“