Je nesmělý, nebo nemá zájem?

Partnerská poradna on-line

Dobrý den, kamarádka mě před 2 měsíci seznámila s mužem, který byl téměř 25 let ženatý, nyní je asi 2 roky rozvedený a má ve střídavé péči 16 letého syna, se ženou se stýká rovněž.
Seznámit se chtěl již delší dobu se mnou on a i na první schůzku mě pozval on, nechtěla jsem jít, ale ze slušnosti ke kamarádce jsem šla. Muž byl nesmělý a málomluvný, ale strávili jsme spolu 6 hod, bavičkou jsem byla já, doprovodil mě na tramvaj a pak mi dal letmou pusu a zeptal se nesměle, jestli nebyl trapnej, bylo vidět, že byl štastný, 2 dny nic, tak jsem mu poslala sms na dobrou noc, chtěl, abych přijela k němu, že si budeme povídat, omluvila jsem se, další týden to samé, chtěl přijet ke mně, opět jsem se omluvila, další týden jsem psala opět já, co si dát schůzku, napsal co dojet dnes, tak jsem k němu jela, proběhlo milování a zůstala jsem do rána, držel mě za ruku a tiskl se jako klíště, ráno jsme moc nemluvili a já odešla a poslala mu pochvalnou sms, poděkoval taky za příjemné překvapení večera a zase nic, tak jsem se za 2 dny sms zeptala, jestli se něco stalo, odpověď došla až 2. den, že si je vědom, že je nějaký divný a že snad potřebuje trochu času a polepší se, 2 týdny nic, tak jsem mu písla, jestli se můžeme vidět, měl jmeniny, dojel a bavili jsme se nezávazně, pak mluvil o ženě, jak ho obrala při rozvodu, od tý doby napsal 2x, – co si mám myslet, čekat a nebo to vzdát?

Simona

Petra Jarošová odpovídá:

Tento muž se nechová příliš typicky. Vy jste to zatím dělala skvěle – žádné vnucování se a také jste mu od počátku dávala spoustu prostoru.

Je tu víc možností:

  • Je opravdu nesmělý a potom by bylo na vás, abyste zaranžovala vše, co se bude dít. Nevím, proč skončilo jeho pětadvacetileté manželství, odešel on, nebo ona? Spíš to vypadá, že ona, vzhledem k tomu, že zůstal sám. Nesmělost není kontraindikace pro šťastný vztah, ale může ukazovat na nejistotu ohledně jeho mužských kvalit, a tím zdaleka nemyslím jen schopnost ženu sexuálně uspokojit. Také se mi příliš nelíbí, že si vám stěžoval na to, jak jej žena obrala. Potřeba nechat se litovat, doprovázená neschopností chovat se jako gentleman vůči bývalé partnerce, neukazuje na silného muže. I kdyby vás chtěl, byla bych na vašem místě velmi opatrná, zda se pustit do vztahu se zakomplexovaným mužem. Dříve nebo později by vás přestal bavit.
  • Je tak nesmělý, že to hraničí s nějakou psychickou poruchou. Nemyslím, že byste měla chuť dělat terapeutku.
  • Je to jeho hra a způsob, jak dostat ženu a udělat se vzácným. V takovém případě jste začala dobře, jen se nesmíte nechat dostat do situace, kdy se sama cítíte nejistá a pochybujete o sobě – přesně tam by vás chtěl mít. Pokud si ráda hrajete, směle do toho; spíš mám ale pocit, že stojíte o normální vztah a ne o hru na kočku a myš.
  • Není si jistý, zda o vás stojí, proto je to celé tak pomalé a váhavé. V tom případě ztrácíte čas.

Možná by nebylo od věci pokusit se setkat s jeho bývalou manželkou a zjistit její pohled, i když bude asi zkreslený jejich neshodami. A kdyby jste někdy spolu byli, bylo by jen dobře kvůli chlapci, abyste s jeho matkou vycházela dobře.

Osobně si nejsem jistá, jestli je toto muž, kterého hledáte. Ale pokud si udržíte nadhled a styl jako doposud, nic neriskujete a můžete to ještě zkusit. Oprostěte se od obav či očekávání a berte to jako nezávaznou hru. Nenechte se dohnat do sebe pochybností a v žádném případě nevěřte tomu, že se neozývá proto, že nejste dost dobrá. Jste skvělá, silná žena a taková zůstaňte. Držte se!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“