Je normální, když můj partner spí s jinými?

Je normální, když můj partner spí s jinými?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jestli jsem normální, když jsem věrná svému partnerovi a přála bych si totéž i o něj. Když jsme se spolu o tom všem bavili, protože partner má neustálou potřebu vypisovat jiným ženám a obávám se, že i něco víc, mi řekl, že je naprosto normální mít doma ženu, kterou miluje, ale flirtovat s jinými ženami, popřípadě nezávislý sex. Snažila jsem se mu vysvětlit, že já to mám jinak a to co dělá mi ubližuje, ale ………. a nejen mě, ale pak i těm ženám, se kterými se vyspí nechá je, aby se do něj zamilovaly a pak je nechá. Několikrát už mě zklamal, a vždycky když už si myslím, že to ustojím, příjde rána ještě větší ………………
Prosím o radu, momentálně se to všechno ve mě bije a já nevím co mám dělat, jen vím že už nemůžu.

Renata

Petra Jarošová odpovídá:

Renato, tak, jak je to mezi vámi, už to dávno normální není. Bylo by to v pořádku, pokud byste se vzájemně dohodli na tom, že máte oba ještě další partnery. Nebo pokud byste si natolik věřila, že by vás jeho nevěry nezraňovaly. Jenže vy zjevně trpíte, a navíc vás už několikrát postavil do situace, na kterou vás nepřipravil a kdy vás nechal ve štychu a sám byl s jinou ženou, i když jste po jeho boku měla být původně vy. Navíc vám několikrát lhal.

Ten muž není gentleman a nechová se k vám s úctou. Nechová se tak ani k jiným ženám. Je to jeho věc a věc těch, které si to nechají líbit. Z mého pohledu jste měla plné právo nechat jej už poprvé. Když vás pozval na koncert, pak vám řekl, ať počkáte venku a s sebou vzal svou bývalou milenku. Ty ostatní podobné situace už jsou jenom logickým vyústěním toho, že mu to u vás poprvé prošlo.

Alarmující je, že se mě ptáte na to, jestli tato zcela nenormální situace je normální. Jestli máte právo očekávat, že se k vám muž bude chovat jako gentleman. Že se na něj můžete spolehnout a důvěřovat mu.

Takže odpovídám: není normální dovolit muži, aby s vámi takto zacházel a ještě do něj být zamilovaná. Není normální akceptovat lži. Není normální si myslet, že se nezasloužíte někoho lepšího. Protože vy si to sice myslíte, ale neprožíváte to. Proto se vám toto děje. Nemáte skutečnou důvěru v sama sebe. Nevidíte své ženské kvality, nejste si jimi jistá, proto je ani on nevidí a chová se k vám bez úcty, stejně jako ke všem ostatním, které jsou na tom stejně jako vy a také si to nechají líbit. Samozřejmě se vám nelíbí, jak se k vám chová, ale chybí vám skutečná síla se ohradit, nemáte stanovené hranice, co ještě lze a co je přes čáru a co si k vám muž nesmí dovolit. Jakmile si je vytvoříte, buď je vaši partneři budou akceptovat, nebo je pošlete bez jakékoli lítosti k šípku.

Neztrácejte čas s tímto bezskrupulózním mužem. Kazíte si vkus. Potřebujete nalézt sama sebe. Z nějaké příčiny si nevěříte. Myslíte si, že když budete hodná a trpělivá, že to váš partner ocení. To jsou důležité vlastnosti, ale měly by být výrazem vaší vnitřní noblesy a síly. Vy je používáte jako nástroj, který by měl nahradit skutečné sebevědomí. Když už si nevěříte, alespoň se snažíte být hodná a laskavá, aby vám neubližoval a zůstal s vámi. Kdyby to, co děláte, bylo autentické, byla by jste naplněná radostí a inspirací. Je dobré být laskavá a tolerantní k druhým. Nejdřív se ale musíte naučit vyjádřit stejné uznání sama sobě. Kdo se nemá opravdu rád, neumí milovat. Když se nemáte ráda, když neprožíváte, že sama jste tím zdrojem lásky, když neumíte být šťastná sama se sebou, myslíte si, že vám štěstí a lásku, ocenění, dají druzí nebo váš partner. Potom to, co zažíváte, není láska, ale závislost. Nezdravý cit postavený na nezdravých základech.

Potřebujete najít samu sebe. Porozumět té ženě uvnitř a ocenit ji. Respektovat její odlišnosti. Možná vaše maminka dovolila mužům, aby se k ní chovali stejně, jako váš partner k vám. Možná volí stejnou strategii: budu laskavá a budu ustupovat, jen se mnou zůstaň a měj mě rád. Vy už teď vidíte, že taková strategie nefunguje, protože vás nečiní šťastnou.

Nelitujte času ani peněz a začněte na sobě pracovat. Když si vyjasníte a oceníte, co všechno dobré přinášíte světu, začne vám být jasné, že si zasloužíte, aby totéž svět přinášel vám. Když uvidíte samu sebe jako ženu, která je skvělá a žádoucí, uvidí to i muži a začnou se k vám chovat úplně jinak. Když budete mít skutečně ráda sama sebe, teprve tehdy jste schopná skutečně milovat. Láska je dávání, takže se stanete vřídlem, ze kterého si bude přát upíjet každý. Budete laskající, milující a léčivá, ve vaší přítomnosti bude všem dobře a budou s vámi chtít trávit hodně času. A muž, který si vás najde, nebude chtít odejít.

Svou budoucnost máte ve svých rukou. Zůstanete-li stejná, je jen málo pravděpodobné, že se vám podaří najít partnera, se kterým budete skutečně šťastná. Když si uvědomíte, že jste natolik cenná, že si můžete zcela jasně vymezit hranice, pod které ohledně chování mužů k vám nepůjdete, váš život se změní. Můžete mít muže, který vás bude milovat a vy jeho. Ale nezůstávejte v těch okovech, které teď svírají vaši mysl. Jakmile ji vysvobodíte, vše se změní jako mávnutím kouzelného proutku. Přeji vám, abyste si to kouzlo užila.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“