Jsem bez partnera

Jsem bez partnera
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,
měla jsem pár krátkodobých vztahů, které byly vždycky ukončené mými bývalými partnery (mám pocit, že to neumím být „ve vztahu“), takže jsem se s rozchodem vždycky musela vypořádávat sama. Teď jsem už 2 a půl roku bez partnera. Za tu dobu se vyskytlo několik mužů, ke kterým jsem cítila silné sympatie a byly vzájemné- ale vždy to dopadlo víceméně stejně- jakmile jsem začala cítit sympatii, tak se mi objevil takový blok. Blok vypadá tak, že nejsem schopná se na toho muže skoro ani podívat, promluvit s ním, skoro to vypadá jako nějaká patologická stydlivost. Na základě tohodle bloku pak vysílám úplně odlišné signály, než bych chtěla a pak akorát pozoruju, jak se ten zárodek něčeho milého vytrácí, protože je skoro udušenej tím mým blokem. Zkouším s tím už teď pracovat, ale v podstatě tam není žádný prostor pro nějakou práci, protože ten blok mě vždycky úplně ovládne- neměla byste nějakou radu, co s tím? Můj první partner mě vždycky strašně kritizoval a vlastně jsem vztah nikdy moc neměla, takže mě to docela trápí a moc nevím, co si počít. Díky

Ester

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Ester, umím si představit, že už je vám smutno. Současně každý další neúspěch prohlubuje vaše trauma. Diagnóza není tak těžká, ale daleko těžší je vše, o čem vám napíšu, zpracovat; a to pomocí pouhého dopisu nebude stačit, i když bych si to moc přála.

To, jak se cítíte, když se objeví nějaký muž a současně s ním váš blok, není ve skutečnosti nic nového. To si jen vaše podvědomí vzpomnělo na situace z vašeho života, ale nejspíš i ze životů jiných žen ve vašem rodu, kdy seznámení či sblížení s mužem bylo spojeno s něčím nepříjemným, trapným, kdy jste byla vy nebo ostatní vám příbuzné ženy nějak poníženy nebo zostuzeny. Ta situace se opakovala víckrát a bylo to pro vás i pro ně natolik zraňující, že se v mentálním systému vytvořil blok, který tomu všemu brání. Přesně pocity, myšlenky i fyzické pocity, které zažíváte, jsou stejné, které se objevovaly i dřív. lidé si myslí, že myšlenky, které je v určitých situacích napadají a které potom působí určité emoce, jsou zcela nové, například silné pocity nejistoty nebo studu. Ve skutečnosti je naše mysl návyková a určité tendence přenáší třeba po staletí, z generace na generaci. Ty pozitivní, jako jsou třeba talenty, ale i negativní zkušenosti a blokády, které se v souvislosti s nimi objevily. Ty jakoby čerstvé myšlenky jsou jen návykem – spíše zlozvykem – v určité situaci si něco myslet, následkem toho cítit a poté jednat. Žádná svoboda, jen stále opakujeme totéž dokola.

Jak jsem napsala: diagnóza je jednoduchá. Jde to zpravit, ale myslím, že by stálo za to vyhledat pomoc. Potřebujete přesněji poznat nepřítele, který sídlí ve vaší mysli a to není možné spolehlivě udělat takto na dálku. A hlavně potřebujete začít léčit tyto staré blokády. Je to možné a jsou metody, které opravdu fungují, ale nejsou žádné, kdy to udělá někdo za vás. Může vám být pomoženo, můžete dostat podporu, ale není žádné kouzlo, které vás vyléčí bez vašeho vlastního přispění a bez velmi trpělivé práce, každodenní, s vlastní myslí. Opravdu je možné úplně přemodelovat prožívání určitých situací: tam, kde cítíte stud, můžete cítit radost a otevřenost. Je možné úplně vymazat současné vadné vzorce, které vám berou šanci být šťastná. Vzhledem k tomu, že tento „zlozvyk“ může trvat ve vašem rodě staletí, nelze počítat, že se jej zbavíte za měsíc. Ale za měsíc poctivé práce už můžete vidět změny k lepšímu a ty vás povzbudí. Základem je porozumět sama sobě, protože všechny odpovědi jsou obsaženy ve vašem podvědomí a vy je můžete vědět. Dokonce na to ani nepotřebujete žádnou vědmu; stačí se začít ptát vlastní mysli, co zažívá a proč, a ona vám začne odpovídat. V určitém okamžiku budete vědět vše o příčinách toho, co vás trápí, a díky tomu bude jasné, jaký je třeba použít protilék. Protože příčiny jsou mentální, i protilék bude takový. Přesně určený pro vás a vaši situaci.

Už nečekejte a neztrácejte čas, jen byste zbytečně prohlubovala návyky, které vám ubližují. Řešení existuje a není to tak složité, bude záležet jen na vaší píli a odhodlání se s tím poprat. Upřímně vám přeji, ať najdete pomoc, která vám bude dávat smysl a ať jste co nejdříve vysvobozená od tohoto nesvobodného vzorce!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“