Jsem úspěšná žena a chci úspěšného partnera

Partnerská poradna on-line

 Hodne pracuji, jsem uspesna a chci uspesneho partnera. Ti jsou ale casto zadani nebo nechteji uspesne zeny a ti ostatni se me boji.

Anna

Petra Jarošová odpovídá:

Čím kvalitnější zboží nabízíme, tím méně lidí si jej může koupit. Současně jste prokázala velkou adaptabilitu na prostředí: po tisíciletích útlaku žen, kdy jen málo z nich mohlo dostat vzdělání a společensky se uplatnit i jinak než jako matka a partnerka (paní doktorová či učitelová…), jste uchopila situaci do svých rukou a rozhodla se jako jiné moderní ženy užít si všech možností, včetně realizace v pracovním životě. Na tom není nic špatného, pokud v pozadí není soutěž ve stylu „Ukážu všem chlapům, že jsem lepší…“ související s nějakým citovým zraněním na úrovni vztahu partnerského či rodinného. V tomto případě totiž naše touha po kariéře a úspěchu zastupuje naši touhu po lásce a ocenění, kterých se dříve nedostávalo a které si nahrazujeme v pracovní oblasti. To nám může zajistit velké sebevědomí, které však zůstane svázáno s pracovním uplatněním, zatímco na úrovni vztahů nadále chybujeme a jsme zranitelné. Prozkoumejte, zda tam není tato překážka. Skutečně úspěšným – tedy opravdu silným – mužům úspěšné ženy nevadí, naopak se společně s nimi radují z jejich úspěchů. Současně byste neměla zapomenout, že ani ti úspěšní nepřestávají toužit po teplém a útulném domově s chutnou domácí krmí a příjemnou atmosférou. Pro úspěšnou ženu vašeho typu by však neměl být problém dostat obojí do rovnováhy a s přehledem zvládnout vše, rodinu i práci, a ještě si to užít. Může se stát, a dnes to začíná být pravidlem, že přijdete až jako další v pořadí, tedy potkáte muže, který již jednou rodinu měl. Není to snadná situace, ale na druhou stranu váš partner již bude zkušenější, bude lépe vědět, co chce a mohl by být také poučen z chyb a nezdarů a vážit si partnerky, která je ochotna poskytnout to, čeho se mu předtím nedostávalo. Je to výzva, ale ty vy máte ráda!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“