Jsem vdaná

Jsem vdaná
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro, moc děkuji za Vaši poradnu, která je pro mne obrovskou inspirací a moc mi pomohla z nejhoršího. Jsem vdaná a máme 2 děti 7 a 9 let. Cca již 2 roky máme manželskou krizi. Téměř stejnou dobu spolu nespíme. Krizi partnerskou odstartovala moje osobní krize – nezvládla jsem skloubit návrat do práce, péči o malé děti a ostatní povinnosti – už mi nezbyla energie na manžela, i když ten se mi snažil pomáhat, ale i on byl často pracovně pryč. Dalším problémem byla moje závislost na manželovi a přizpůsobování se téměř ve všem – moje „já“ kamsi zmizelo. Manžel si našel milenku, kterou ale nikdy nepřiznal. Jakékoli řešení krize selhalo – manžel nechce o emočních věcech mluvit, nezvládá to. Jediné co z rozhovorů vyplynulo je, že nechce odejít (resp. cítí povinnost zůstat a zachovat rodinu), ale neví, zda chce pracovat na obnově našeho vztahu – myslím, že jeho srdce je již jinde, akorát nemá odvahu mi to říci. Já jsem na základě této krize a poradny začala na sobě pracovat – udělala jsem velké pokroky v cestě za sebou, zapracovala jsem na své závislosti a „odpuštění“ manželovi. Doma se to odrazilo v daleko lepší atmosféře a mém zklidnění. Teď však nevím, jak dál – nechci rozbíjet rodinu, zároveň chci mít partnerský vztah. Je ještě nějaká šance a způsob, jak vše urovnat?

Sedmikráska

Petra Jarošová odpovídá:

Sedmikrásko, nejlepším řešením  takovém případě by bylo najít si také někoho, s kým vám bude dobře. Jednoduše doma budete fungovat jako přátelé,  kteří spolu mají děti a chtějí zachovat rámec rodiny. A emoční potřebu si doplníte jinde.

Víte, teoreticky stále existuje možnost, že když se díky nějakému muži dáte dohromady, zvýšené sebevědomí napomůže tomu, aby vás manžel znova viděl jako atraktivní ženu.

Pokud je doma pohoda, je takové řešení pro děti lepší než stres z rozvodu.

Držím vám palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“