Jsem zamilovaná. Cítím úzkost. Mám šanci?

Partnerská poradna on-line

Mám stálého partnera a máme se rádi. Před pár měsíci jsem se však potkala s mužem, do kterého jsem se na první pohled zamilovala. Mluvili jsme spolu jen pár minut a on se nesnažil zjistit na mě kontakt. Nemohla jsem na něj přestat myslet. Před týdnem jsem jej potkala zase. Bylo to pro mě úplně stejně intenzivní, ale ani teď se nesnažil získat můj telefon. Nemůžu ho pustit z hlavy. Jsem zamilovaná. Cítím úzkost. Mám šanci?

Alča

Petra Jarošová odpovídá:

Až na určité výjimky jsou muži poměrně aktivní, když se objeví objekt jejich zájmu a potom se nerozpakují dotyčnou začít bombardovat smskami, pozvánkami na oběd či jinými lákadly. Těmi výjimkami jsou muži s intenzivním vnitřním životem, například matematici, fyzikové či „ajťáci“, kteří se permanentně zabývají řešením rébusů a příkladů a v mezilidských vztazích mohou tápat. Ti jsou obvykle vděční za naši aktivitu, protože se sami cítí bezradní a uvítají, když to všechno navlékneme za ně.

Většina mužů však má v sobě lovce a objeví-li se zajímavá samička, neodolají a přejdou k různým taktikám lovu. Podle toho poznáte, zda o vás stojí. I kdyby poprvé zaváhal, avšak zaujala byste ho, při druhém setkání už by nic neponechal náhodě, okamžitě by se k vám hlásil a nepustil by vás, dokud by nebyla dohodnuta schůzka nebo neměl vaše číslo uložené ve svém mobilu.

Pokud k tomu nedošlo, asi bych neztrácela čas zbytečnými myšlenkami na něj. Inspiraci, která se objevila, však můžete využít i tak. Lidé, do kterých se zamilujeme, nám obvykle ukazují něco o nás. Často je to nějaká kvalita, která se ve vás rodí, je na počátku, a on ji má již rozvinutou a ukazuje vám směr. Zamyslete se nad tím, čím vás tak fascinoval a co to říká o vás. Zůstanete-li otevřená a dokážete-li se ubránit pocitu zranění či zklamání, zamilovanost způsobí, že se tyto vlastnosti ve vás rozvinou daleko rychleji. A to stojí za to.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“