Kamarádka má frajírka

Kamarádka má frajírka
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,

ráda bych Vás požádala o radu, moje kamarádka se seznámila na seznamce s mužem, který je o 4 roky mladší, ale jejich vztah se mi nelíbí, stále jí něco slibuje a nic z toho nesplní, kolikrát slíbí, že k ní dojde, vše připravila a nic, stále byl ale na seznamce a dokonce ho i přistihla s falešným profilem, jak zve tu dotyčnou na kávu či drink, po několika neshodách se vždy dali nějak dohromady, z jedné seznamky se smazal, ale byl na další, už několik let, ona si myslela, že už bude vše ok, ale na tý druhý je taky stále on line, ona ho má ráda, on jí tvrdí, že ji taky, ale proč jí to tedy dělá..? Vztah hledá přátelský. Dárek k vánocům jí dal až na Valentýna, ale nikam ji nepozval..,jsou spolu téměř 8 měsíců a jen se k ní chodí najíst nic víc, nikam nejdou, jen jí to slibuje, onehdá se svěřila, že mu půjčila značnou částku peněz, proto s ním udržuje kontakt, ale vždy, když mu vytkne něco ohledně seznamek, tak s ní nemluví i několik dnů, nejraději bych mu nafackovala, je to rom a chová se jako mistr světa, pořád se jen nakrucuje, jak je čistej a voňavej, mě to přijde samozřejmé.. Řekla jsem kamarádce, že je to samolibej ubožák, který má rád sám sebe, o sexu to ani není, spí spolu tak 2x do měsíce a celá záležitost je bez citu, něhy a za 10 min hotová. Jak jí poradit?

Dana

Petra Jarošová odpovídá:

Dano, chápu, že se na to nemůžete dívat. Ona si nevěří a proto chodí s mužem, který nestojí za to, protože si neumí představit, že by měla na víc. Ve skutečnosti to není nijak výjimečný příběh, vidíme to kolem sebe dnes a denně.

Abyste jí ale opravdu mohla pomoci, nestačí vaše rada, protože těch už jste jí dala jistě bezpočet a nic se neděje. Je to proto, že sama nemáte toto téma v sobě vyřešené. Je snadné někomu radit, co má dělat. Ale naše činy vycházejí z toho, co si myslíme a naše myšlenky jsou hluboce zakořeněné návyky v určité situaci se nějak cítit, něco si o ní myslet a na základě toho jednat. Vy jí radíte změnu chování, ale to se bez hluboké transformace uvnitř mysli nepodaří; nebo třeba ano, ale stejně nebude šťastná. Ani vy nejste, proto to zažíváte tak emotivně, protože její příběh určitým způsobem vibruje s vaším, i když na vnější úrovni to tak nemusí vypadat.

Cokoli nechcete, odmítáte, cokoli, na co se zlobíte, jsou situace, emoce, pocity, které jste odmítla zpracovat, integrovat, přijmout. Protože naše mysl je ve skutečnosti jednotou a přirozeně po ní touží, všechna nezpracovaná témata nám permanentně zobrazuje jako nemoci fyzické či psychické, nebo vnější skutečnosti, které nás trápí, omezují, bojíme se jich, zlobíme se na ně. Děje se to proto, abychom si je uvědomili a změnili způsob, jaký je prožíváme. Transformovat hněv, křivdu nebo úzkosti na trpělivost, soucit a lásku. Můžeme tak prožívat každou situaci, i když to vůbec není snadné změnit.

Svět je v podstatě takové projekční plátno, na kterém se neustále zobrazují naše vlastní filmy. Až na to, že se tam nezobrazuje to, co chce náš racionálně uvažující mozek, ale zobrazuje ty nejniternější obavy i touhy v nás. Z tohoto pohledu nic, co se nám děje, není nic osobního; permanentně se díváte na film, který vytváří vaše podvědomí a není z toho výjimky. Že jsou to nezpracovaná témata poznáte podle toho, že to, co se děje, je vám nepříjemné, ať už je to nemoc nebo bezohledný milenec. Když se budete zlobit na nemoc nebo milence, nic jste se nenaučila, protože je to stejné, jako byste se zlobila kvůli špatné kvalitě filmu na promítací plátno místo režiséra. A režisérem vlastního života jste vy sama.

Pokud opravdu, opravdu chcete pomoct své kamarádce, začněte pracovat sama na sobě, abyste lépe porozuměla své mysli a zpracovala témata, která vám ona svým příběhem zrcadlí. Když to uděláte, změní se vaše energie a vaše kamarádka bude mít daleko větší šanci uvidět svou cestu ven. Umím si představit, že se na mě teď zlobíte, protože píšete kvůli kamarádce a já vám píšu, abyste začala pracovat sama. Ve skutečnosti je to údělem všech, co chtějí pomáhat. Protože abychom jen nepáchali dobro, které nikomu nepomáhá, nezbývá, než na sobě nikdy nepřestat pracovat. Situace, že už všechno potřebné umíme a není třeba se učit, ve skutečnosti nikdy nenastane, pokud vám opravdu záleží na druhých.

Z celého srdce vám přeji, abyste se pustila do vlastního sebepoznání; dnes existuje bezpočet možností. Postupně se očistí vaše stará zranění a objevující intuice vám začne přirozeně napovídat, co dělat, aby to lidem okolo vás opravdu pomáhalo. Ať se vám daří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“