Kdy má smysl bojovat o muže?

Kdy má smysl bojovat o muže?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, paní Jarošová,

mám obecný dotaz: jak žena pozná, že má smysl o muže bojovat. A kdy má složit zbraně a pokusit se zapomenout?

Aneta

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Aneto, velmi záleží, co tím bojem myslíte. Pokud máte na mysli to, co dělá většina žen, když o ni muž nejeví nebo ztrácí zájem, tedy citové vydírání, snaha být mu co nejvíc na blízku za každou cenu, připomínající se sms a jakoby náhodná setkání, nemá to cenu nikdy, protože je to pod úroveň, je to jen žebrání o lásku, dolézání, ženy tím pouze vyjadřují, že už zcela ztratily jakoukoli sebeúctu. Navíc bojovat má muž o ženu a ne naopak, už na tom slově je něco špatně.

V ženině mysli je zdroj, můžeme napsat pra-zdroj lásky a intuitivní moudrosti, všeho přijímajícího, laskajícího a hluboce soucitného. Muž má naopak vnitřní i vnější nástroje, jak tuto nádheru chránit. Díky úctě k ní mu ona dává pít z tohoto pra-zdroje lásky a on ji za to chrání. Fyzicky i materiálně. Je to oboustranně výhodná výměna a oba se díky tomu mohou hodně naučit. Chyba, kterou dělá mnoho žen, je, že aniž by v sobě probudily schopnost být skutečným zdrojem lásky, očekávají, že jim muž bude dávat obojí: lásku a ochranu. Jenže láska muže je pouhým odrazem, zrcadlem skutečné schopnosti ženy milovat bez podmínek. Když to žena nedokáže, není, co by muž zrcadlil a hlavně nemá žádný důvod chránit něco, co vlastně nedostává. To, co většina žen považuje za lásku, je pouhou závislostí a už jsem mnohokrát psala, jak to rozeznáte: když váš milovaný partner opouští a vy jste šťastná, protože doufáte, že tam, kam jde, dostane vše, co jste vy dát nedokázala, nemáte se čeho bát: toto je skutečná láska. Když začnete žárlit, máte nervy, co se to děje a trpíte, byla jste závislá. Já to samozřejmě popisuji v extrémech: všechny se pohybujeme někde mezi skutečnou láskou a závislostí, jen jejich poměr se u každé z nás liší. Je-li příliš vychýlen ve prospěch závislosti, stojí za to na sobě pracovat, protože takové tendence v mysli nás předem předurčují trpět ve vztazích. A já bych vás chtěla ubezpečit, že není žádný osud, který nám přivádí muže, co o nás nestojí; jsou to jen staré vzorce a zranění v naší mysli, které, jsou-li nalezeny a vyléčeny, přestanou blokovat normální prožívání a hlavně přestanou blokovat naši schopnost skutečně milovat. A o takovou ženu bude vždy zájem a muži budou bojovat o ni, nikdy naopak.

Je pravděpodobné, že ve vašem mentálním systému je mnoho vzpomínek, ať už si jich jste, nebo nejste vědoma, pocházejících z vašeho života a od žen vašeho rodu, kdy jste se dostávala do situací, v nichž jste musela soupeřit o lásku. Někdy jste vyhrála a někdy ne, ale prověřte, zda ve vaší mysli není skryto přesvědčení, že účel v tomto případě světí prostředky. Že proti sokyni mohu použít jakýkoli nástroj, jen abych získala vysněného muže. Díky podobným opakovaným zkušenostem jednak žena znejistí a získá pocit, že musí být ve střehu, muže si chránit a bojovat o něj, jednak ale vibrace, kterou podvědomě vyzařuje, bude do nekonečna přitahovat situace soupeření o muže, cizí mrkajdy, které o něj budou bezostyšně usilovat a vlastně permanentní stres. Máte-li něco takového v mysli, nepomůže vyvinout ještě dokonalejší taktiku boje. Jediné, co pomůže trvale, je odstranit a vyléčit všechny související vzorce z mysli, díky tomu se vám nic takového dít nebude. Když tak učiníte, je důležité ještě naučit se milovat a oceňovat ženu ve vás, protože teprve, když ji oceníte vy sama, si i muži začnou všímat, že je tady něco, za co stojí bojovat.

Takže ano, bojujte, ale ve své mysli. Je možné, že toho dotyčného získáte, ale jen tehdy, když budete schopná mu dát to, co opravdu potřebuje. Zatím to tak není. Je to proto, že žena ve vás a důvěra v ni se ještě doopravdy neprobudily. Když půjdete tímto směrem rozvoje, dostanete vše, po čem toužíte. Ať už to bude tento muž nebo jiný, můžete být šťastná. Aby to bylo trvalé, potřebujete prožít, že vy JSTE láska. Jste jejím zdrojem a můžete ji dávat všem okolo vás. Lačných sosáčků se potom najde daleko víc, než si umíte představit. Z celého srdce vám přeji, ať se vám to podaří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“