KLUKA hledám

KLUKA hledám
Partnerská poradna on-line
KLUKA hledám.

Eva

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Evo, vaše stručnost je zábavná, ale těžko se odpichuje k odpovědi při takovém minimu informací. Můžu si aspoň pohrát s otázkou, proč jste vlastně tak stručná.

Příčinou může být, že tak trochu pohrdáte tím, co se na těchto stránkách provozuje. Umím si docela dobře představit, že vám je cizí žádat někoho o pomoc, vlastně pod vaši úroveň. Každý by si měl umět pomoci sám a ne očekávat, že to za něj vyřeší někdo jiný. V tom s vámi souhlasím; jakmile se člověk dostane do pozice chudáka závislého na druhých a jejich pomoci, těžko se z ní vymaňuje. Současně je tady jedno ale: lidské bytosti se rozvíjejí díky tomu, že sdílejí své zkušenosti. A na tom už není vůbec nic špatného. Je to otevřenost k druhým, úcta k jejich prožitkům a vděčnost za to, že jsou ochotni je sdílet. Když se učíme jeden od druhého, ušetříme si spoustu práce a nemusíme stále od začátku vynalézat kolo. Nejlepší je být trvale připravená se učit, když je tu někdo zkušenější, a současně trvale připravená předávat zkušenosti, když mohou někomu pomoct. Zůstat jen v jednom z těch pólů je nezdravé; buď jsme zbytečně skromní a nevěříme si, nebo naopak pyšní; a ani jedno není moc inspirující.

Možná se trochu stydíte napsat víc. Co kdyby vás někdo poznal. Hledat kluka je normální a je normální i to, že ho nemáte. Každá doba s sebou nese určitá traumata a jisté znaky, se kterými se lidé musí vyrovnávat. Když se podíváme na historii, většinou byli kluci dost nedostatkoví, protože byli věčně někde ve válce. Nebo brzo umřeli, protože se žilo krátce. Po válce jich už vůbec bylo málo. Stateční muži, kteří zbyli, umřeli v komunistických vězeních, nebo museli emigrovat. Dneska sice jsou a rostou, ale protože zažíváme krizi rodiny a hlubších hodnot, což je jedním z traumat současné společnosti, málokterý kluk je použitelný pro normální partnerský vztah. Tímto se omlouvám všem mužům, ale:

  • nikdy nebylo tolik mužů žijících v péči rodičů ve věku dávno za prahem dospělosti, kteří jsou jen pohodlní vzít odpovědnost za život do vlastních rukou,
  • nikdy dřív jsme netrávili prakticky třetinu života studiem, což je ve skutečnosti stále jen život „jako“,
  • nikdy dřív nebylo tolik záměrných „single“ mužů, kterým vyhovuje volnost namísto odpovědnosti za rodinu,
  • nikdy dřív nebylo tolik mužů, kteří jsou různým způsobem traumatizováni nefunkční rodinou z dětství natolik, že partnerského vztahu nejsou schopni,
  • nikdy dřív nebylo tolik mužů, kteří nevěří svému mužství,
  • nikdy dřív nebylo tolik mužů, kterým chybí archetypální vzor, jak vlastně má muž vypadat a jak jednat.

No a pak si hledejte chlapa! Dobrá zpráva je, že skvělí muži existují a je možné je potkat. Má to ale jednu podmínku: potřebujete být vnitřně vyladěná tak, že si takového muže přitáhnete. Není to jen tak, znamená to, že i vy máte vyřešená stará traumata s dětství. Že máte ráda sebe i lidi okolo vás. Že jste přirozeně otevřená a vnímáte svět jako místo, kde je možné dělat něco dobrého pro druhé. Že se umíte radovat ze života bez ohledu na to, co s sebou přináší. Dokud v sobě máte bolest či hněv nebo chlad, což je zase převlečený hněv, přitáhnete si totéž na úrovni partnerského vztahu. Nebo se nikdo neobjeví, protože vnitřní bariéra je tak silná, že ani nikoho nepustí blíž. Další překážkou může být pocit, že když si to budu přát, nějak celý proces naruším. Na přání není nic špatně. Jen tam nesmí být žádná bolest. Potřebujete mít v sobě pocit, jako že už to je. Jako byste už cítila jeho energii, jakoby byl už vedle vás a vy ho důvěrně znala. Pocit, že s ním komunikujete, jste si blízcí už teď, i když jste jeho fyzickou osobu ještě nepotkala. Čím lépe se na něj naladíte, tím dřív se vše stane i ve skutečnosti. Svět je zrcadlem vaší mysli: stačí mít v sobě RADOSTNÝ prožitek, že už s ním jste, a zrcadlo se přizpůsobí, takže ho už nemůžete minout.

Je jaro, takže vám z celého srdce přeji vášnivý polibek pod kvetoucím stromem a to nejlepší pokračování, jaké si umíte představit. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“