Má platonická láska má vztah

Má platonická láska má vztah
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,již jsem Vám psala 2x-„krásné manželství a platonický vztah“a“rozdíl mezi láskou a touhou“.Má téměř o dvě dekády mladší platonická láska,která rok a čtvrt spočívala jen v hlubokém očním kontaktu,kterým mi ale jako první chlap do té doby pancéřový obal mého srdce rozbil na tisíc kousků,má teď přítelkyni.Umožnila jsem ji asi i já,neboť jsem se trochu „odtáhla“,pravda,proti vůli svého srdce.Říkala jsem si,že je mladý a potřebuje normální vztah a já prostě tuto chvíli nemohu nic měnit(zatím),protože mám ještě hrozně malé děti a také vzhledem k věkovému rozdílu.Takže jsem to čekala a když to přišlo,tak rozumem vím,že je to dobře.Přeji mu od srdce šťastný vztah-s tím problém nemám.Jen mě překvapuje,že jsem to vůbec nepoznala.Myslím si, že mám dobře vyvinutou intuici,ale nepoznala jsem to.Ten oční kontakt tam stále byl.Teď nevím co dál-řídit se budu radami z Vašich předchozích odpovědí,ale nevím co s tím očním kontaktem-mám se nedívat do očí?Nebudu si nalhávat,že to vůbec nebolí,ale pouštím to ven i za mou mámu a babičky,které také ne vždy vyjádřily city.Když jsem si představila,že bych mu slovy řekla,že to bylo vzájemné a poděkovala za krásný rok,hrozně se mi ulevilo,jen nevím jestli je to správný krok.Pracovně se budeme vídat.Tutlám to celou dobu v sobě-mimo Váš web.D.

Ivana

Petra Jarošová odpovídá:

Ivano, jste skvělá, že to s takovou grácií zvládáte, nebo se o ni aspoň snažíte. Chci vám napsat, že to, že se váš platonický partner zamiloval jinde, nemusí vůbec znamenat, že jste se mýlila. Nejspíš se mu líbíte pořád. Na druhou stranu, pokud zůstanete u takovéto formy vztahu-nevztahu, nedá se poznat, jak to ten muž opravdu má. Protože jedna věc je, že vás vnímá jako pohlednou, vzrušující ženu, na kterou rád myslí, a druhá, že by s vámi chtěl mít vztah. Ženy toto často rády míchají dohromady, nebo spíš většinou touží po vztahu. Spousta mužů by byla úplně spokojená s dobrým sexem se sympatickou šťabajznou. Nebo si to srovnal v hlavě, řekl si, že jste zadaná, a navzdory všem sympatiím se rozhodl usilovat o něco, co je dosažitelné.

Na vašem místě bych intuici věřila a nepotlačovala ji. Jen byste měla vědět, že pro ženu je platonický vztah akceptovatelnější než pro muže. On, je-li zdravý, potřebuje svou lásku dokázat i fyzicky, jinak mu to nedává smysl. Co ženy vydrží často dlouhé roky, je pro muže nesnesitelné. Vlivem hormonů i toho, jak jsou nastaveni na aktivitu dobývání, uskutečňování. Když jim to není umožněno, vydrží chvíli a pak jsou tam, kde to je možné.

Moc vám přeji krásné vánoční svátky, abyste se přes toho co nejlépe přenesla a také přeji vám i celé vaší rodině, abyste všichni nalezli, co hledáte a byli šťastni. Ať už to štěstí bude vypadat jakkoli.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“