Mám dva partnery

Mám dva partnery
Partnerská poradna on-line

Obracím se na vás s prosbou o vaši radu a nadhled k mé situaci. Tento rok jsem měla velmi výjimečně divoký, co se týče vztahů. Minulý rok jsem se rozešla po hodně letech s mým životně prvním přítelem (je mi 25), a teď jsem teprve poznávala povahy jiných mužů. Zjistila jsem, že jich je okolo mě jako smetí a mám problém si vybrat toho pravého, se kterým bych měla rodinu. Sotva jsme se po měsíci např.rozešli, a to s každým v dobrém, hned do týdne jsem měla jiného.
(Důvodem rozchodu s mým prvním partnerem bylo, že jsem se k smrti zamilovala do ženatého, dva roky jsem se hrozně trápila, on je workoholik a nedokázal úplně odejít od manželky, jenže mám v živé paměti ty citové prožitky, i když k sexu nikdy nedošlo, já bych se kvůli němu odstěhovala i na Mars a milovala jeho děti – ale po dvou letech jsem to čekání utla, občas si jen zavoláme.)
Ale najednou jsem se ocitla v situaci, kdy jsem už asi otupila city a všechny své zásady. Nyní mám dva partnery. A už to hodnotím i z pozice, se kterým se budu mít lépe. Nemůžu si vybrat. Oba mají dobře placenou práci, jsou hodní, skáčou okolo mě, pořád mi píšou. Budoucnost by byla zajištěna, i bydlení. A já bych ráda udělala teplo domova. Máte prosím nějakou radu, jak si nyní počít? Děkuji a přeji Vám z celého srdce krásné Vánoce :-)

Sněhová vločka

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Sněhová vločko, obávám se, že to není ani jeden. Následkem citového zklamání jste to sice rozjela na kvantitu –  a na tom není nic špatného – ale kvalitu jste nechala uvězněnou ve svém podvědomí.

Ten ženatý muž, za kterým byste se vydala i na Mars, vám dal jeden zásadní dárek, který jste nejspíš nedostala od žádného z těch ostatních mužů. On vám dal ochutnat energii, příchuť typu muže, se kterým jste skutečnou partnerkou, se kterým to zapadá, se kterým jste kompatibilní. Jakoby byl určitou směrovkou pro váš život. Tu energii, která k vám ladí a kterou jste poznala po své zamilovanosti, má daleko víc mužů, nejen on. Není žádná osudová láska ve smyslu jediná nebo nedosažitelná. Mužů je několik miliard a mezi nimi spousta těch, se kterými můžete prožít skutečné partnerství, se vší hloubkou a výměnou, které nabízí.

Víte, trochu to na mě působí tak, že zkušenost s tím mužem pro vás byla natolik zraňující, že jste v sobě podvědomě uzamkla přístup ke všem mužům, co mají podobnou energii; právě proto, že to tolik bolelo. Muži, se kterými jste nyní, jsou slabší než vy. Je to vaše podvědomá pojistka proti dalšímu zranění. To by mohlo fungovat, ale nebudete šťastná a o vzrušení ze vztahu a skutečné výměny rovnocenných partnerů si můžete nechat jenom zdát. A vy jste dost silná na to, abyste si s tím poradila, místo abyste si zničila život potřebou pocitu bezpečí, draze zaplaceného nudou a nulovým vnitřním rozvojem.

Můžete mít všechno: rodinu i partnera, kterého opravdu milujete. Je třeba odstranit blokády z nenaplněného vztahu, který možná kopíruje i další, podobné zkušenosti jiných žen vašeho rodu. Není to buď anebo. Můžete mít to i to. Na všem místě bych se ještě nehnala pod čepec, ale zpracovala bych si následky tohoto vztahu. Díky tomu se vám otevřou možnosti potkat někoho podobného, ale volného. Vaše budoucí děti dostanou nejlepší dárek, pokud se narodí milujícím se rodičům a ne někomu, kdo sice naplňuje vnější formu, ale obsah je zcela vyprázdněn.

Moc vám přeji, abyste to dokázala. Máte výhodu energie mládí a svěžesti, které to vše učiní daleko snazším. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“