Mám manželství s hodným mužem

Mám manželství s hodným mužem
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, mám prosbu, žiju 13let v manželství s hodným mužem, který mě má rád, já jeho beru jako kamaráda. Máme spolu 10letou dceru, která na něm visí. Je pro rodinu. Já jsem člověk, který má rád společnost, zábavu, sport, což manžel toleruje. Našla jsem si ve sportu muže,se kterým mám 2letý milenecký vztah, o kterém manžel neví. Milenec je rozvedený, netlačí na mne. Já už to nezvládám, nevím, zda odejít od rodiny, která nějak funguje, nebo být s milencem, který žije na vesnici (já jsem z města), a nabízí mi bydlení u něho. Já nechci žít na vesnici, ale ve městě. Milenec nechápe, očekávala bych více pochopení z jeho strany. Takže se může stát, že zůstanu sama a toho se bojím. Nebo lze žít s kámošem a časem se zamilovat do manžela? Moc děkuji (S manželem mám finanční jistotu, s milencem moc ne, manželka ho okradla, je velice opatrný na peníze) má problém pozvat, očekává střídání v pozvání, když někam jedeme, platí cestu a zbytek každý sám, nejsem na to zvyklá.

Petra Jarošová odpovídá:

Víte, ve vašem dopise jsou dvě důležité otázky: jestli zůstat s mužem, který není skutečným partnerem a jestli jít za milencem, který vám nedokáže dát pocit bezpečí ani respektovat vaše potřeby.

Není možné se zamilovat do muže, se kterým nejste na partnerské úrovni kompatibilní, ani za sto let snažení. Vaše tělo své potřeby už vyjádřilo tím, že máte milence. Na vašich potřebách není nic špatného. Na druhou stranu, promiňte, zatím si berete od manžela i milence to, co potřebujete, a nechcete se vzdát žádné z výhod. Dobrý sex s jedním a finanční jistota s druhým. Pochopitelné, ale ne úplně dobrý příklad pro dceru. Jak se cítíte sama před sebou?

Pokud upřímně cítíte, že je to tak v pořádku, můžete to tak dělat dál. Jestli vám ale intuice říká, že to OK není, pak ji v sobě zabíjíte a berete sílu i radost sama sobě. Tohle za vás nikdo nemůže rozhodnout, to musíte udělat sama. Jediné, co opravdu stojí za to následovat, je vaše srdce.

Pokud bych mohla napsat, jak to připadá mně, tak není spokojeno ani s jedním. Ani jeden není ten pravý. S manželem nefunguje zásadní součást manželství a s milencem byste se hádali kvůli jeho lakotnosti. V případě, jako je ten váš, je nejlepší se postarat o manžela ve smyslu, že mu začnete hledat ženu, která jej bude opravdu milovat a on ji. Vím, že to může být na delší dobu, ale vy si díky tomu budete jistá, že je šťastný. Ve vaší mysli se tak objeví mnoho dobrých dojmů, které umožní, že se budete cítit vnitřně bohatší a tím se objeví jistota, že i vy si zasloužíte někoho, kdo se k vám bude hodit. Je to prověrka vaší nesobeckosti a ten nejlepší způsob, jak zajistit, že budete šťastní všichni. Budete mít dobrý pocit sama ze sebe a budete skvělým příkladem pro své dítě i pro druhé. Já vím, že to lidé tak většinou nedělají. Také většina z nich není šťastná, ani na sebe hrdá. A vy můžete.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přeji vám hodně štěstí!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“