Mám přítele, se kterým nemohu mít sex

Mám přítele, se kterým nemohu mít sex
Partnerská poradna on-line

Mám spokojené manželství, ovšem svého muže nemiluji. Mám přítele, kterého miluji. Je sám. Mohla bych kdykoli odejít,
jenže s určitých důvodů s ním nikdy nebude sex a ani za dva roky ještě nebyl. Trápí mě to. Není to velká překážka pro celý další život ve dvou?

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jani, škoda, že píšete tak neurčitě. Z vašeho dopisu se vůbec nedá poznat, jestli váš přítel chce žít v celibátu, trpí nějakou nemocí, je asexuální, nebo třeba prošel nějakým těžkým traumatem spojeným se zneužíváním. Také nevím, jestli je vám spíš okolo třiceti, nebo okolo šedesáti, protože v pozdějším věku už by se dalo soustředit i na jiné druhy partnerského naplnění. Také nepíšete, jestli s manželem, kterého nemilujete, občas sex máte, nebo vůbec ne. A při všech těchto neznámých se mohu zkusit odpovědět například za předpokladu, že s manželem žádný sex nemáte, protože jste spíš jako bratr a sestra. A s partnerem sex nemáte, protože to nechce. A že jste ještě tak mladá, že to překážka opravdu je. Jen děláte jednu chybu, vy si tu překážku projektujete ven, do vaší situace s partnerem, ale skutečná příčina je ve vaší mysli.

A zkusme se podívat na vás a vaši situaci. Setrváváte v manželství, které by asi mohlo klidně být kamarádstvím. A setrváváte v partnerství, které má vlastně, z hlediska spojení muže a ženy, ty samé kvality, jako vaše manželství, tedy že je také bez sexu. Takže zase kamarádství, až na to, že díky tomu, že vás ten muž odmítá, jste k němu silně přitahována. Vypadá to, že vy jeho chcete víc, než on vás, jinak by si určitě našel cestu, jak vás uspokojit i fyzicky, abyste vedle něj netrpěla. On vás ale trpět nechá. A vy si to necháte líbit a ještě jej milujete. Bylo by to ok, kdybyste byla šťastná. Ale nejste, píšete, že vás to trápí.

Vypadá to, že si podvědomě myslíte, že si nezasloužíte nebo nemůžete žít s mužem zcela naplněný život včetně fyzické lásky. I když byste mi určitě odpověděla, že to není pravda, že si přejete přesný opak, váš život, jak se odehrává, zrcadlí blokády ve vaší mysli, které souvisejí s tímto tématem. To, co se vám životě děje, je zrcadlem vašeho potenciálu a pozitivních kvalit; to jsou všechny situace, kdy se vám daří, kdy jste spokojená… a také je to zrcadlem vašich vnitřních překážek a blokád, kde jste ještě nepřijala sama sebe, kde máte sama nějakou bolest, problém: a to je vše, co vás zraňuje, čeho se bojíte, co byste raději nezažívala.

Pozorně sledujte svou mysl při větách:

Jsem skvělá a přitažlivá milenka.

Zasloužím si mít partnera, který mě fyzicky uspokojí.

Sex je příjemný a bezpečný.

Během milování nad sebou mohu ztratit kontrolu.

Během milování bych se měla zcela otevřít…

Někde tam bude váš problém, nebo možná naleznete ještě něco jiného. Podle věty, během které budete cítit nejistotu nebo jinou emoci, poznáte, ve které oblasti leží, a s tou bude třeba pracovat. Podívejte se na ženskou linii vašich předků, jaké měly sexuální vztahy s muži a jak o nich mluvily? Neměla jste mezi babičkami nebo i dále nějakou mnišku, jeptišku? Může tam být i něco jiného, obtížné porody nebo třeba těžké rodinné situace…

Je možné, že nevědomky kopírujete nějaký rodový vzor. Nestalo by se to, kdyby k tomu ve vaší mysli již nebyly dispozice, proto některé dítě potíže má a jiné ne.

Takže odpověď není, jestli brát muže bez sexu, nebo ne. Odpověď je: nalezněte blokády související s fyzickou láskou mezi mužem a ženou ve vaší mysli. Ze začátku to možná bude těžké, třeba vás nic nebude napadat. Ale otevřete se přání, že chcete nalézt odpověď. A odpovědi začnou postupně přicházet, až to celé pochopíte. Pak uvidíte celou situaci jasněji a budete ji moct změnit. Určitě se to vyplatí, zcela jistě si zasloužíte partnera, se kterým zažijete setkání ženy a muže v jeho celistvosti!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“