Mám strach se otevřít

Mám strach se otevřít
Partnerská poradna on-line

Milá Petra, vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Mám 24, mala som už 2 dlhé vzťahy, teraz som sama a nemám problém s nezáujmom mužov. No vždy keď stretnem muža, ktorý sa mi skutočne páči, mám strach sa mu otvoriť a byť sama sebou, pretože mám pocit, že taká aká naozaj som, sa mu páčiť nemôžem. Snažím sa hrať na niekoho iného, nie som uvoľnená alebo prípadne takého muža automaticky odmietam zo strachu, že keby zistil aká som v skutočnosti, stratil by o mňa úplne záujem. Sú to zväčša nadpriemerne inteligentní muži, možno trochu komplikovaní. Mám potom tendenciu snažiť sa na sebe ešte viac pracovať, aby som sa im vedela vyrovnať. To síce nie je zlé, ale nefunguje to.
Kde je problém a čo by som s tým mohla urobiť?Ako sa naučiť otvoriť aj keď je to riskantné?

Ďakujem veľmi pekne.

Lucia

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Lucie, vlastně jste mi diagnózu napsala sama. Přeříkám vám to jen v trochu jiném pořadí…

Ti komplikovaní a inteligentní, pravděpodobně ne příliš šťastní muži, kteří vás tak přitahují, jsou v tom celém velmi důležití. Ve vašem mentálním systému je totiž uloženo mnoho podvědomých vzpomínek, které souvisejí s prožitky žen ve vašem rodu a týkají se situací, kdy jste nejen vy, ale i ony, byly opakovaně zraňovány jejich poznámkami o tom, jaké byste měly být, jak byste se měly zlepšit a pracovat na sobě. Vůbec to neznamená, že ty ženy nebo vy byste nebyly dost dobré. Jen ti komplikovaní muži, sami nespokojení a nešťastní, projektovali svou nespokojenost do žen a ty si to nechaly líbit ve smyslu, že jim uvěřily. Stejně jako vy věříte – vaše srdce tomu věří, i když intelekt je proti – že když na sobě budete pracovat, že budete milovaná a šťastná. A správně už jste pochopila, že to tak nebude fungovat.

Vzhledem k tomu, že vzpomínek tohoto typu, kdy všechny ty ženy na sobě pracovaly a nikdy nebyly pochváleny a milovány, máte v podvědomí obrovské množství, mohou to být stovky nebo tisíce, vzpomínek, má vaše mysl návyk, spíše zlozvyk, chovat se v těchto situacích stejně, jako se chovaly ty ženy před vámi. Stejně nevýhodně pro ně i pro vás, bez naděje na štěstí, když zůstane mysl stejná, když se nepřemodeluje způsob prožívání těchto situací.

Chci vám napsat, že to je možné, ale není to možné pouze intelektuálně, nejde to vymyslet. Opravdu potřebujete léčit svou mysl od těchto podvědomých vzorců. Existují meditační techniky, které přímo léčí tyto vzpomínky, jen potřebujete, aby vás takovou meditaci někdo naučil. Aby to opravdu fungovalo, potřebujete se potkat s někým, kdo to dovede. Chci vás povzbudit, abyste to udělala. Můžete se zbavit tohoto neblahého dědictví a zcela vyléčit svůj rod, takže vaše děti již nebudou tyto problémy mít. Jakmile změníte způsob svého prožívání, stanete se jinou ženou a  budete jí navždy. Takto přemodelovaná mysl po určité době natolik upevní nový prožitek, že už není možné vrátit zpět nefunkční a škodlivé přemýšlení, pociťování, hodnocení a jednání v těchto situacích. Budete svobodná od minulosti. Z celého srdce vám přeji, aby se vám to podařilo!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“