Mám v životě dva muže

Mám v životě dva muže
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, mám v životě dva muže. Jeden je dlouholetý,ale s nevyřešenou minulostí, a druhý mi přišel do života, ač byl pro mě jen kamarád. Vztah se změnil na „něco víc“, ale já se s tím prakticky nikdy nesžila. Nedokázala jsem k němu najít tu partnerskou lásku. Klidně dokážu i říci, že ho miluju,ale tak nějak jinak, je to naprosto skvělý a úžasný chlap, moc ráda s ním trávím čas, ale neklape nám sex. Nemám už chuť to ani pokoušet, vnese to akorát mezi nás vždy takové rozčarování… On se ale zamiloval. S druhým toto funguje, nicméně…. Svoji rodinnou situaci řeší, ale já ani nevím, jestli o to stojím. Držím si ho od těla, a občas se objeví „konflikt“, a způsob toho konfliktu je stejný jako vždycky, vždycky to těžce snáším, začneme pak rozebírat, kdo co řekl a kdo jak to myslel a neskutečně mě to unavuje. S tím druhým, s „kamarádem“ je to uvolněné a skvělé. Jsem v podstatě zoufalá, jak tuto situaci vyřešit. Nechci přijít ani o jednoho, ale je mi to strašně nepříjemné… Zatím se necítím na to, oběma říct, že to není to pravé a nechat je být… Mám je moc ráda.Pořád si myslím, že se něco změní a vyřeší za mě…

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Jano, pokaždé, když se točíte v kruhu a nedaří se vám změnit vnější podmínky, je to proto, že máte zvědomit a vyléčit nějaký mentální vzorec, který dotyčnou situaci tvoří. Teprve potom je šance, že se podmínky uvolní.

Je třeba, abyste si uvědomila myšlenky, pocity a emoce, které jsou s touto situací spojeny. Některé nejsou důležité, ale je mezi nimi právě tento vzorec, který je třeba odhalit a vyndat z vašeho systému. Možná to zvládnete sama, možná budete potřebovat pomoc. Ale bez vaší vnitřní proměny je těžko očekávat, že se vnější realita změní sama od sebe. Určitě to stojí za to.

Moc vám držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“