Manžel čeká dítě s mladší

Manžel čeká dítě s mladší
Partnerská poradna on-line

Po 35 letech manželství si manžel našel o 19 let mladší a čeká s ní dítě a mě tvrdí, že mě pořád miluje. S ní tráví většinu volného času a se mnou jen večery a to od 11. hod, kdy jsem unavená a chodím spát. Tohle trvá už 2,5 roku. Vychovali jsme spolu 2 syny, kteří jsou již zajištěni, mám 2 vnoučata a ani na ty si neudělá moc času; pořad pláčou, že chtějí dědečka. Bydlíme v jednom domě, ale každý máme svůj vchod. S manželem jsme celý život budovali, pomáhali jeho rodičům, a teď když jsme mohli s vnoučaty nebo sami někde na dovolenou, kterou mi sliboval, tak není čas a je jiná zábava. Je mi 50 let, nemít vnoučata a syny s kterými vycházím, nevěsta je jak má dcera, tak už bych tu nebyla. Dětem se to také nelíbí, ale ani na ně nedá, prý mám brát jeho přítelkyni jako dceru. Jak s toho ven, nevím.

Iva

Petra Jarošová odpovídá:

Ivo, umím si představit, že je vám těžko. Je to odvěká nevýhoda ženy: primárně, jako sexuální partnerka, zůstává přitažlivá jen po dobu plodnosti, kdy může dát život partnerovým genům a umožnit tak jejich přežití do budoucna. Muži mohou mít děti teoreticky až do své smrti. A pro mnohé z nich je potřeba dokázat si svou mužnost i v době, kdy jejich původní partnerka již dítě mít nemůže, daleko silnější, než co jiného. Mladší partnerka je také zdrojem svěžesti a síly, cítí se vedle ní mladší, má pocit, že ještě může něco dokázat.

Situace je ale nastavena tak, že ji těžko změníte, dítě je už na cestě. Co ale změnit můžete, je pohled na sebe a celou tu situaci. Samozřejmě, a bylo by to pochopitelné, si můžete nechat pozici trpitelky. Té, která se obětovala celý život a nevděčný partner jí to nedokáže vrátit. Tato pozice vám umožní učinit z něj viníka a ze sebe tu chudinku, které bylo ublíženo. Můžete si stěžovat a většina lidí vás vyslyší, bude s vámi souhlasit, že manžel je bezohledný a jak jste to dopadla. To je to, co děláte teď. V tom případě se budete trápit, až se utrápíte. A ještě můžete říct, že za vše může váš manžel.

Nebo se můžete rozhodnout využít celou situaci k vlastnímu růstu. V 50 letech byste ve středověku již byla stařena, ale v 21. století jste stále ještě mladou ženou, která může být velmi atraktivní pro jiné muže a která může mít spoustu zájmů a užívat si života. Podle toho, co jste napsala, jste něco takového už dávno pustila. Je skvělé, že jste milující babičkou, ale máte čas zajít si zacvičit? Ke kadeřnici, na kosmetiku? Ve svém věku stále můžete být ve skvělé kondici. Již dávno neplatí, že po čtyřicítce musím nutně přibrat a neexistuje, abych se vešla do kalhot, které jsem nosila v 18. Je spousta poznatků o možnostech racionálního stravování a zdravého životního stylu, které vám uberou 10 až 15 let. Není důvod, abyste se identifikovala s vyčerpanou, stárnoucí ženou, když můžete být svěží babička plná sil a radosti.

Unavená a nešťastná žena, bez ohledu na věk, nebude nikdy atraktivní. Žena sršící optimismem bude přitažlivá v jakémkoli věku. Jestli nechcete živořit po zbytek svého života, pusťte se do boje. Máte před sebou spoustu let, kdy můžete být příkladem všem okolo vás. Vy nejste jedinou ženou, která zažívá něco podobného. Když se rozhodnete žít, najít nové hodnoty ve svém životě, když se znova začnete starat sama o sebe, máte šanci najít mnoho nových přátel a také novou lásku. Muže, který ocení vaši zralost, sílu, se kterou jste se poprala s nelehkou životní situací a odvahu pustit se do boje s vlastními návyky.

Už jste se trápila dost dlouho. Moc vám přeji, abyste našla sílu a odvahu ukázat všem okolo vás, že nejste žádná chudinka. Že nechat se litovat je pod vaši úroveň. Že je toho stále spousta, co můžete ukázat světu okolo vás. Proč byste měla být ta poražená, když můžete být vítězkou?

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“