Manžel je mi nevěrný

Manžel je mi nevěrný
Partnerská poradna on-line

Před měsícem jsem se dověděla o manželově nevěře, přiznal se. Trvá asi rok. Nyní stojím na rozcestí, jak dál. Celou dobu je manžel velmi milý, když se ho zeptám na budoucnost, většinou mlčí. Nechce se mnou vůbec komunikovat. Píši mu dopisy, kde žádám odpověď, do telefonu mi řekne, že si musíme promluvit, ale k ničemu nedojde, když začnu, pouze se urazí. Napsala jsem mu tedy několik SMS, vždy odpoví, že mě má rád, ale o vztahu k milence – jak to řešit, se se nic nedozvím. Mám smíšené pocity, mám ho stále ráda, ale je mi hrozně smutno, jak mě ponižuje.

Anastázie

Petra Jarošová odpovídá:

Anastázie, skutečně jste na rozcestí a umím si představit, jak je vám smutno. Nepíšete, jak jste spolu dlouho, ani, jestli máte děti, což jsou obojí podstatné faktory. Pokusím se odpovědět v rámci toho, co jste napsala.

Osobně si myslím, že pokud s k vám manžel chová hezky a vy jej máte stále ráda, stojí za to ještě zkusit zabojovat. Jestli na to ještě máte sílu a chuť, zde je návod:

  1. Určete si sama pro sebe, kolik času chcete manželovi dát, aby se rozhodl. Pokud jeho nevěra již trvá rok, doba největší zamilovanosti by mohla být již brzo pryč a počítejte s tím, že ta druhá žena na něj tlačí, aby od vás odešel, takže je trochu mezi dvěma mlýnskými koly, a to se nedá dlouho vydržet. Jste-li spolu již několik let, možná by si váš vztah zasloužil, kdybyste mu dala ještě roční šanci, ale doba záleží na vás. Pokud se rozhodnete třeba pro rok, bude to smlouva, kterou uzavřete sama se sebou, on o ní nebude vědět. Po celou tuto dobu se budete soustředit na to, že jste dobří partneři, jste pro něj ta pravá a nebudete si připouštět žádné pochybnosti. Kdykoli vás napadnou, okamžitě je vyhoďte z mysli.
  2. Po tuto dobu se budete chovat, jakoby se nic zvláštního nedělo. Nebudete jej nutit k žádnému rozhodnutí ani mu dávat ultimáta. Budete skvělá, příjemná partnerka. Vím, že je to těžké, ale on se daleko raději bude vracet za vámi, která budete příjemná a milá, než za ženou, která v něm bude probouzet pocity viny a někam ho tlačit. Vzhledem k tomu, že jej k nějakému rozhodnutí co nevidět začne tlačit ta druhá, budete ve výhodě. Ta, která vyvíjí tlak, ta si není jistá sama sebou. Sebejistá žena dá muži nějaký čas šanci, aby se vzpamatoval, ale ví, že si zaslouží muže, na kterého se může spolehnout a který jí nelže. Čím více v sobě probudíte tuto sebejistotu, tím víc si bude váš muž uvědomovat, že ztrácí něco velmi cenného. O to více znejistí ta druhá žena. Je to trochu souboj, kdo z koho, ale bojujete stavem své mysli, ne scénami a pláčem. Silnější vyhrává, a to klidně můžete být vy. Krásná, silná, noblesní, hrdá. Je důležité, abyste v sobě tyto pocity probudila a udržovala, v každém, i v tom nejtěžším okamžiku. Soustřeďte se na to, že jste vítězkou. Laskavou a chápající, že takové věci se mezi lidmi občas stanou. Je pod vaši úroveň se tím trápit.
  3. Když to dokážete, je velká šance, že se váš muž vrátí k vám. Vaše manželství bude posíleno o překonanou krizi a manžel si jistě bude jistý tím, že jste ta nejlepší žena jeho života a bude vám vděčný za noblesu, s jakou jste zvládla jeho nevěru.
  4. Může se také stát, že se rozhodne pro tu druhou. Ani tak nic neztratíte, protože budete vědět, že jste se po celou dobu chovala důstojně a že na sebe můžete být hrdá. Je důležité, abyste v sobě neudržovala žádné pocity křivdy nebo zranění. Ty by totiž byly překážkou vašeho dalšího šťastného vztahu a to je škoda. V takovém případě přejte svému muži štěstí, a díky tomuto upřímnému přání se jej dostane i vám.
  5. Pokud vaše lhůta uplyne a váš muž bude stále mezi vámi dvěma, je zjevné, že mu taková situace vyhovuje, že chce obojí. V tom případě budete mít jistotu, že jste udělala maximum pro to, aby jste váš vztah udržela. Potom pro vás nebude těžké odejít, protože budete cítit, že svému muži již nic nedlužíte. Je velká šance, že v takovém případě se brzy objeví váš nový partner.

Dokážete-li zůstat silná a laskavá, zvítězíte tak jako tak. Po vašem boku bude muž, který si vás bude vážit a bude vědět, že svou nevšední ženu si musí pořádně hlídat a starat se o ni. Ať už to bude ten současný, nebo nějaký nový. Rozhodněte se už teď, že jste vítězkou celé situace, a budete. Moc vám to přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“