Manžel má přítelkyni

Manžel má přítelkyni
Partnerská poradna on-line

Zdravím. Potřebuji poradit, nevím jak dál, jak se chovat k manželovi, který mě podvádí. Jsme spolu 23 let, máme 3 děti (13 let+11 let a mimi má 7 měsíců). Mě je 40 let, manželovi 47 let. Měsíc před porodem jsem náhodou vyslechla hovor manžela s jinou ženou, vyznával jí lásku. Naprosto mě to zdrtilo, nikdy nic takového neprovedl. Vztah jsme měli hezký, založený i hodně na důvěře. Manžel mi ale po provalení jeho vztahu řekl, že jsem si ho málo všímala a proto si něco začal. Přísahá, že s ní nespí, že je to kamarádka, že ji má moc rád, velmi si spolu rozumí, mají společné zájmy. Po 2 měsících, co to prasklo, se s ní manžel stále odmítal rozloučit, tak jsem ho odstěhovala k jeho rodičům, bydlí ve stejném baráku, jen o patro výš. V tuto chvíli ten jejich vztah trvá něco přes rok a manžel je odstěhován již 8 měsíců. Celou tu dobu mi říká, že mě miluje, nechce rozvod. Na druhou stranu s ní chodí na večeře, kino, sportovní aktivity, dárečky a ne levné. V mobilu měl od ní velmi zamilované sms, jeho odpovědi byly smazané. Prý jí řekl, že mě neopustí, tak mu to již nepíše, nevím, mobil si hlídá. Ona je prý neštastně vdaná. Celých těch 8 měsíců spolu ale spíme. Přes den je často s námi, občas mu něco dobrého uvařím. Spí ale u rodičů. Hysterické scény nedělám, před ním nebrečím. Popichuji ho a remcám. POMOC.

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jano, myslím, že situaci zvládáte daleko lépe, než by se to podařilo mnoha jiným ženám. Navíc máte tři děti a i když jste zkušená matka, s malým miminkem je přece jen spousta práce a také spánku není mnoho. To všechno by bylo zdrojem únavy, i kdyby vše ostatní bylo v pohodě, ale vám se objevila komplikace s manželovou přítelkyní. Váš manžel si s tou paní hodně rozumí a to nejde nijak popírat, protože on něco cítí. Ona je asi nešťastná a tak doufá, že by si mohla polepšit. Osobně mě vždy bolí, když vidím, jak si ženy ubližují navzájem: když je žena nešťastná, jen málokdy se rozpakuje odvést partnera jiné ženě, jen když z toho může sama něco získat. Je to pod úroveň a dokud se k sobě ženy budou takto chovat, svět nemá šanci stát se lepším. Už to tak ale je, a vy můžete něco udělat a pokusit se vaše manželství opravit, zejména, když on říká, že vás miluje a vy milujete jeho. Rada je ale již z vyšší úrovně prožívání; je to proto, že nižší by vám nepomohla a také se zdá, že se máte naučit pokročilý pohled na partnerství a také jste na něj připravená.

  1. Důvěřujte svému partnerovi. Říká, že vás miluje a určitě tomu tak je. Chce s vámi být a miluje vaše děti. Je důležité, abyste se na toto soustředila a nepouštěla z mysli ani v těžkých chvílích.
  2. Máte se naučit přestat vidět tu druhou ženu jako soupeřku. Ona jí není. Nedokázala vytvořit šťastný partnerský vztah na rozdíl od vás, zatím zvládla jeden nešťastný a rozdělit jiný šťastný – to není nijak inspirující bilance. Silou své lásky vám zatím nesahá ani po kotníky. Vy jste ukázala svou lásku v dlouhém manželství i mateřství, ona je proti vám jen pacientka toužící po lásce. Nemusíte se jí bát, potřebujete se naučit s ní soucítit. Soucit má zvláštní vlastnost: ten skutečný vám dodává energii a krásu, ten předstíraný obojí bere. Stejně je ubírá i nenávist nebo hněv vůči komukoli či pocity křivdy. Jakmile se vám podaří prožívat soucit s tou ženou, která vinou své bolesti klesla natolik, že ji sama vytváří, že sama šíří bolest, což se jí dříve nebo později stejně zase vrátí jako bolest, budete daleko vnitřně svobodnější a bude to na vás znát. Změní se vaše energie a ostatní vás budou vnímat jako daleko přitažlivější, i když nebudou vědět proč.
  3. Když se vám podaří tu ženu vidět jako pacientku, je jasné, že vás nemůže nijak ohrožovat. Vy jste ta silnější. Muži stojí o silné ženy. Slabé se jim líbí možná na vnější úrovni, ale já mluvím o síle mysli – zde vždy vítězí ta žena, která si věří a má se přirozeně ráda. Přestože si to zatím neumíte představit, ona to začne cítit, uvědomí s vaši narůstající vnitřní sílu a začne se cítit ohrožená. Ten pocit naopak jí bude sílu ubírat a ona začne dělat chyby. Bude to nejspíš hlavně na emoční a energetické úrovni, ale váš partner to zaznamená. Postupně si začne uvědomovat rozdíl mezi ní a vámi, pocítí vaši sílu a velkorysost a ona pro něj postupně nebude tak přitažlivá.
  4. Víte, ta druhá žena zatím bere spoustu energie z naděje, že vaše muže odloudí a bude s ním. I když jí řekl, že tomu tak nebude, ona tomu věří a upnula se k tomu. Když vy se začnete cítit vnitřně zcela jistá, že váš manžel miluje vás a vaši rodinu a bude s vámi, tato jistota ji bude ubírat sílu a ona si přestane věřit. Možná bude tlačit na vašeho manžela, aby ji daleko víc ujišťoval o svém náklonnosti, což zase jeho přesvědčí o tom, že není tak silná, jak ji doposud viděl, a pomalu se začne odtahovat. Je to o výdrži, abyste dokázala udržet ten pohled, že věci se stanou v prospěch vaší rodiny a že to ustojíte.
  5. Je také důležité, abyste si uvědomila, že parter možná nelhal, když řekl, že mu u vás něco chybělo. Já úplně chápu, že se třemi dětmi žena nemá úplně nadbytek pečovat o partnera stejně, jako dřív. Přesto si partner zaslouží, aby se cítil oceňován, aby zažíval váš zájem o něj a hlavně to, že ho obdivujete a vážíte si ho. Zkuste si vrátit ten pohled na něj, kde je obdiv za všechno, co dobrého dokázal i za to, že v této těžké situaci nějak bojuje a snaží se, i když si s ní neví rady. Na vašem místě bych nechala kousavých poznámek a znova vytvořila podmínky, které jsou tak příjemné, že se mu z nich ani nechce. Navíc tím, že jste ho odstěhovala, jste mu vytvořila dokonalé podmínky pro druhý vztah. Zkuste se zamyslet nad tím, že byste ho vzala zpět a začala se soustředit na to, že pro dobro vaší rodiny znova nastolíte mír mezi vámi. Ten mír musí vcházet z vás. Je důležité, abyste přestala vašemu partnerovi, i uvnitř mysli, vyčítat, co se stalo. Takové věci se prostě dějí. Ta druhá paní ve svém zoufalství dělá vše pro to, aby se mu zalíbila, navíc je s ním jen občas, takže není tak těžké uhrát dokonalost. Zcela jistě máte všechno, co má ona, jen jste ztratila sílu mu to dávat. Vím, že jste unavená, ale láska je přesně o tom, že dáváme i unavené, když se nám nechce. Láska vychází z ženy, muž ji nasává a na oplátku ženu chrání. Vy jste z únavy trochu polevila a hned tam byla druhá žena, která využila situace.
  6. Doporučila bych vám takzvanou smlouvu na dobu určitou. Například si dáte jeden rok smlouvu, o které víte jen vy, kdy se budete soustředit na to, že se vše spraví. Takže váš domov bude pro manžela ráj na zemi, vy se budete soustředit na důvěru k němu, že to postupně zvládne, a současně si budete užívat svou narůstající vnitřní sílu i jistotu. Kdykoli se objeví myšlenky, že to nevydržíte, odsunete je pryč, protože vám běží smlouva, kdy se soustředíte na přesný opak; že vše dobře dopadne. Jeden rok při délce vašeho vztahu nic není a on za to určitě stojí. Za ten rok se naučíte velmi mnoho o sobě a stanete se jinou ženou. Budete si také jistá, že jste udělala vše pro to, abyste váš vztah zachránila. Vztah se nezachraňuje kousavými poznámkami, vztah se zachraňuje důvěrou a láskou. Těm se nyní budete učit i v podmínkách, které jsou obtížné. Milovat a důvěřovat, když je vše ideální, umí totiž každý.

Myslím si, že máte velké šance zvrátit vše ve prospěch váš i vaší rodiny. Je důležité, abyste neměla hněvivé pocity vůči té ženě ani vůči manželovi. Oba procházejí nějakou zkušeností, protože o tom je život. Když to zvládnete, i ona má šanci se poučit a něco zjistit o sobě i o tom, jak věci fungují. Může si uvědomit, že rozdělovat funkční vztahy dlouhodobě nepřinese žádný prospěch, i když to nějaký čas tak může vypadat. A může začít hledat překážky ve své mysli, které zatím brání jejímu štěstí. Dělejte přání, ať i ona pochopí, něco se naučí a najde toho pravého. Tím se zcela odpoutáte od negativních svazků, které s ní zatím máte a které se zatím také podílejí na tom, že vztah vašeho manžela s ní stále trvá. Čeká vás hodně práce, ale když ji zvládnete, budete úplně jinu ženou. Již k tomu máte hodně nakročeno, moc vám držím palce, abyste tuto těžkou zkoušku zvládla!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“