Manžel mě přestal milovat

Manžel mě přestal milovat
Partnerská poradna on-line

S mým manželem jsem už 11 let. Máme 2 zdravé děti. Teď ale přišla krize, manžel mě přestal milovat. Má mě rád, ale ne tak, jak by chtěl. Nevím, co s tím, a jak ji získat zpět. Vzniklo to tak, že stále pracuje a volný čas tráví s kamarády a ne s rodinou. Proto jsem mu přestala důvěřovat, podezírám ho a tím pomalu ztrácím. Nedokázal nikdy vyznat lásku a to mě mrzí.

Milena

Petra Jarošová odpovídá:

Mileno, nikdo vám nemůže skutečně vzít to, co vám patří. Cítíte-li se vnitřně bohatá a sebevědomá, nemohou takové prožitky zmizet, ať se váš manžel chová jakkoli. Vnitřní chudobu zase nikdo za vás trvale nevyléčí, pokud s ní vědomě nepracujete.

Vy se nemáte ráda. Potřebujete velmi mnoho potvrzení zvenčí, tedy od vašeho manžela, že si zasloužíte lásku, protože sama od sebe tomu nevěříte. Když takové potvrzení chybí, trpíte. Je to pochopitelné a zažívá to většina žen. Znamená to, že ani vaše maminka si moc nevěřila a že vás tomu nemohla naučit, i když by si to byla přála. Prožitek můžeme dát jen tehdy, když jej sami máme. Když jste šťastná, učiníte šťastnými druhé. Když trpíte, štěstí nedáte nikomu.

Vašemu manželovi došla energie dávat vám trvale něco, co byste ve skutečnosti měla dávat vy jemu. Vy byste od něj chtěla obojí: aby vám dodával sebedůvěru i aby vás chránil. Jenže muž hledá ženu, která už sebedůvěru má. To ho fascinuje, vzrušuje, baví. Za to ji chrání, materiálně i fyzicky. Vašeho muže už nebaví dělat i to, co byste měla dělat vy: dodávat do vašeho vztahu šťávu lásky a přijetí. Zatím vydržel plnit svou funkci muže, tedy pracuje a zajišťuje rodinu. Ale už s vámi nechce trávit čas, protože ho to nenaplňuje. Protože vy sama se cítíte být prázdná. Od doby, co jste spolu, jste se nikam vnitřně neposunula. On se pochlapil, plní své povinnosti. Vy plníte roli matky, ale jako partnerka jste zůstala na stejné úrovni a nic jste se nenaučila ohledně ženství a moudrosti, kterých byste i pro něj a své děti měla být zdrojem, ale nejste. Stagnujete, proto ho to nebaví.

Ten vztah není ztracený, ale podmínkou je, že na sobě začnete pracovat. Přestaňte ho kontrolovat a podezírat, protože to stejně ničemu nepomůže. Místo toho věnujte energii raději práci na sobě. Začněte si číst o sebelásce, o rozpoznání ženy ve vás a jak začít důvěřovat sama sobě. Jak rozvíjet intuici a identifikaci s tím hlubokým zdrojem lásky ve vás. Můžete být šťastná, ale jen tehdy, když se místo duchovní lenosti začnete vzdělávat a pracovat na sobě. Já vím, že rodina stojí hodně času. Ale vy už ji ztrácíte a příčinou jste vy a vaše vnitřní chudoba. Můžete to změnit a změnit tak zcela život svůj i vašich dětí. Buď budou mít rozpadlou, žárlivou maminku, nebo si budou moct vzít příklad z vašeho odhodlání změnit vše nezdravé ve vaší mysli, co zatím vypadá jako vaše nevýhoda, v bohatství, o které se budete moci podělit se všemi blízkými. Z celého srdce vám přeji, abyste se rozhodla pro to druhé!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“