Manžel nezvládá mého nového partnera

Manžel nezvládá mého nového partnera
Partnerská poradna on-line

Je mi 35 a právě se rozvádím. Děti nemáme. Manžel byl můj první, po 7 letech chození jsme se vzali. Necítila jsem se s ním ale úplně milovaná. Hodně času věnoval kamarádům, v komunikaci to vázlo. I když mě manžel podváděl, po mém odstěhování a jeho slzách v očích jsem ho vzala na milost. Nějakou dobu se ke mě choval skvěle, dnes to přikládám spíše jeho pocitu viny za nevěru. Netrvalo dlouho a opět jsme volný čas trávili každý sám, on na PC a TV, já se věnovala koníčkům, ovšem stále sama. On dost pracoval. Snahy o komunikaci bral jako výčitky a dokonce mi řekl, že si nepamatuje, co sliboval, a že jsem jej neměla brát zpátky. Sex se mi stal nepříjemný, dříve to tak úplně nebylo. Nyní jsem poznala muže, se kterým mám pohodový vztah půl roku, začali jsme spolu bydlet. Ex manžel to velmi těžce nese. Prý mě stále miluje, ale neumí to říct. Je to hodný chlap, mám ho moc ráda, někdy se mi po něm stýská. Nebyl zase tak špatný. Přála bych mu, aby byl v budoucnu šťastný. Ale nevím, jestli jsem mu neměla dát ještě šanci? Moc o tom přemýšlím, jestli by se třeba polepšil v komunikaci a trávení volna tak, jak to udělal s nevěrou. Když tam jedu, tak mu vidím na očích, jak to těžce nese, že je sám v celém domě a že mě svým způsobem opravdu miloval, i když se přemáhá a snaží se tvářit hrdě.

Markéta

Petra Jarošová odpovídá:

Markéto, je moc hezké, že na manžela takto v dobrém myslíte. A je pochopitelné, když vidíte, jak se trápí, že zvažujete, zda odchod nebyl chybou a zda nový život bude opravdu lepší, než ten původní s manželem. Jsou tam dvě důležité otázky pro vás, protože když je neodpovíte kladně, myslím, že návrat k manželovi nemá cenu.

Ta první je, jak by fungoval váš milostný život. Co se stalo, že vám manžel začal být fyzicky nepříjemný. A jak si můžete být jistá, že by to zase bylo dobré. Jste příliš mladá na to, abyste tuto část odepsala a když sex nefunguje, chybí důležitá část výměny mezi ženou a mužem, která je v podstatě nenahraditelná. Nedá se to naučit. Samozřejmě je možné se zbavit blokád, ale ty by se projevily jako nechuť ke všem mužům, eventuálně ženám. Pokud s někým můžete a s někým to nejde, znamená to, že cítíte, s kým máte s kým nemáte partnerský svazek a do toho není dobré se nutit, protože to vždy vede k nemocem, ať už psychickým nebo fyzickým. Navíc tím potlačujete, ničíte svou intuitivní schopnost poznat skutečného partnera. Takže když vaše odpověď bude ano, jsem si jistá, že mě to s ním bude bavit, je to plusový bod pro návrat.

Druhá je, zda byste se vrátila, i kdyby se manžel nezměnil, tedy i kdyby se dál raději zavíral s počítačem. On to tak má rád, je to jeho forma odpočinku a vás má rád také, ale stačí mu, když jste doma a dáte mu prostor. Třeba byste ho donutila, aby se začal chovat jinak, ale nebude šťastný. Určitě by bylo možné najít nějakou formu kompromisu, občas s vámi a občas s počítačem, ale vždycky bude mít tendence sklouzávat k tomu, co je mu příjemné; a to je jeho soukromí. Miluje vás, ale jeho komfortní zóna je jinde, než vaše. Pravděpodobně vás tímto způsobem bude milovat až do konce života, ale změna pro něj bude těžká až nemožná. Brala byste ho i tak? Bez podmínek, aby se nějak měnil? Když si i tady odpovíte ano, potom bych vám doporučila se vrátit, protože on je ověřený lety a vlastně držák, i když s ním není velká zábava.

Osobně si myslím, že když si jen na jednu otázku odpovíte ne, nemá cenu se vracet, protože by to časem zase bylo totéž a to je ztráta času a také prodlužování utrpení vašeho manžela, který si snad časem zvykne. Nebo se třeba objeví nějaká žena, pro kterou jako introvert bude přitažlivý.

Je to na vás a jediné, co pomůže, bude vaše upřímnost k sobě. Z celého srdce vám přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“