Manžel přiznal milenku

Manžel přiznal milenku
Partnerská poradna on-line

Jsme manželé 10let, před 6 lety jsme si vzali do péče 3 děti. Manželství bylo krásné až do října minulého roku. Jelikož jsme měli společný účet, kam nám chodily peníze, tak jsem si všimla, že manžel moc vybírá z bankomatu a řekla mu to. Rozčílil se, proč by nemohl, že mě taky nekontroluje výběry peněz. Jelikož je kamioňák, tak většinu času tráví na cestách po Evropě. Domů jezdí 2x do měsíce. Začal se po vánocích chovat tajemně, zakázal mě přístup k počítači. Okolo března často chodil do garáže, když jsem tam přišla, tak se vyděsil,co tam dělám. Vím, že telefonoval, bylo to slyšet. Bylo to celý víkend opakovaně, tak jsem měla podezření, že něco tají. V létě jsem s dětmi odjela do Itálie on měl hlídat doma pejska a kočičku. Z Itálie jsme si volali, vše v pořádku. Vrátili jsme se domů a vypadla mu vizitka na psí hotel. Tak jsem mu ji dala na stůl a řekla jsem, co to má znamenat. Odvětil: To ani nemůžu jet na výlet do Plzně? Řekla jsem, že může a tak jsem se zeptala, co tam jel dělat tak daleko. On, že tam jel za ženskou. Spadla mi čelist, protože bych to nečekala. Řekla jsem mu, jak si to představuje dál, že jsou tady děti, barák a já. On, že neví, že potřebuje čas. Pořád se ptám, jak dál, odpověď žádná. Ta ženská je vdaná a myslí to s ním vážně. On se rozhoduje. Co mám dělat. Děkuji

Iva

Petra Jarošová odpovídá:

Ivo, upřímně mě mrzí, co zažíváte. A obávám se, že to pro vás vypadá špatně. Je tady pár znaků, které jsou ve váš neprospěch. Jednak je vám manžel zřejmě ochotný do té ženy finančně investovat, co znamená, že mu na ní záleží. Jednak už to bude rok, což je přibližně doba, kdy se rozhoduje, jestli šlo hlavně o hormonální vzepětí, které začne polevovat, nebo jestli jde o něco víc. A jejich vztah zatím posiluje. A další věc je, že vám tu ženu přiznal, to znamená, že už se chystá nést důsledky svého nového vztahu.

Navzdory tomu jsou tady ještě šance. Jednak máte děti a dále je to těch několik let, kdy jste spolu byli šťastní. Navíc společný majetek. A ta žena ještě není rozvedená a je otázka, jestli u ní doma už o všem vědí, protože pokud ne, může se stát, že nebude mít odvahu učinit kroky k odchodu. Bohužel toto není žádnou zárukou, že ji váš manžel přestane milovat, konec konců takových dopisů mi do poradny chodí spousta. Další věc, která by mohla být ve váš prospěch, je manželovo zaměstnání, protože ne každá žena si zvykne na jeho častou nepřítomnost doma. Takže i toto by se časem mohlo projevit jako výhoda pro vás, protože vy jste manželův rozvrh akceptovala.

Nedávno jsem odpovídala na podobný dopis. Jediné, co teď můžete dělat, je ukázat mu, o co přichází. Být příjemná a dál vytvářet hezký domov pro vás všechny. Stále se může stát, že vztah ukončí, ale musí mít důvod s vámi zůstat a k tomu nebude mít žádnou motivaci, když na něj budete nepříjemná. Zažívá něco, co je pro něj hodnotné a to se může stát každému. Nepomůže ho obviňovat, spíš se jen snažte celou tu věc přečkat. Opravdu se může stát, že to je takové zemětřesení, které přejde a čím budete uvnitř klidnější, tím lépe to pro vás dopadne. Pokud by opravdu došlo na jeho odchod, je důležité, abyste zajistila co nejlepší podmínky pro vaše děti: jednak, aby se mohly co nejčastěji potkávat s manželem a také materiální. O tři děti se sama bez jeho pomoci finančně nejspíš nebudete schopná postarat.

Moc vám držím palce, ať je vše co nejrychleji za vámi. Je to těžké období, zejména když máte malé děti. Věřím, že si manžel vše ještě rozmyslí a časem se vrátí k vám. Přeji vám hodně síly!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“