Manžel se podnikáním změnil

Manžel se podnikáním změnil
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, naše manželství trvá dlouho, začínali jsme s manželem z ničeho. Po MD jsem začala chodit do práce a pomohla finanční situaci zlepšit, dokonce jsem mu nabídla, že budu domácnost financovat sama, aby manžel ohl v klidu podnikat. Přijal to. Rovněž jsem za něj platila alimenty. Po čase však manžel přišel s tím, že zakládá novou firmu a že mám podepsat, že tato bude mimo společné jmění manželů. odmítla jsem, protože kapitál do ní ze SJM pocházel. Pak manžel díky kamarádům vydělal velkou spoustu peněz (dělal jim transportní firmu). Začal si přivlastňovat výsledky práce jiných, dostal se do jím vysněného světa „VIP“ lidí, začal opovrhovat obyčejnými lidmi okolo, tvrdil, že není nutné pracovat, ale mít kontakty, chlubil se, že sám ač SŠ se „vypracoval“, zatímco lidé s VŠ musí chodit do práce… A tento přístup začal vnášet i do té doby vcelku dobře fungujícího manželství. Manžela jsem si vážila právě pro to, že byl podnikavý, akční, zábavný, hodně jsem mu pomáhala například s účetnictvím. Jeho přístup však začal ničit vztahy v rodině (manžel rozdělil rodinu na mužský a ženský svět, kdy mužský může, ženský nesmí), zdravotně to odnesla i psychicky křehká dcera. Manžel začal být doma velmi nespokojený, všechno, co roky fungovalo, je najednou špatně, nic neděláme dobře, jeho si prý nevážíme.

Zu

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Zuzano, váš příběh se něčím podobá příběhu paní Marie, který jsem zveřejnila před pár dny. Váš manžel se chová nehezky, v podstatě jako malý kluk. Přesně tak na tom i emočně je, konečně si může něco dokázat. Podnikání mu pomáhá doplnit si chybějící sebevědomí. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se přitom neukázalo, že ohledně hodnot, jako je vděčnost a úcta k pomáhající partnerce, na tom opravdu není dobře.

Je důležité, abyste porozuměla tomu, proč se toto děje právě vám. Zjednodušeně to znamená, že máte velmi pravděpodobně v mentálním systému spoustu vzpomínek žen vašeho rodu, které se obětovaly pro druhé, své partnery či rodiny, ale nedostalo se jim za to odpovídající odměny. Tím se vytvořil syndrom oběti. Je to druh vnitřního zranění, který bude vždycky přitahovat lidi a situace, ve kterých se budete cítit využitá a ponížená. A bude se vám to dít tak dlouho, dokud tento vzorec nebude v mysli nalezen a nebudete s ním pracovat tak dlouho, až se vyléčí.

I ve vašem dětství vás zřejmě někdo učil, že lásku si musíte zasloužit. Že musí být vydřená, že se musíte nějak obětovat, obětovat své plány a touhy plánům někoho jiného. Je smutné, že tento pohled má stále většina rodičů, kteří nejsou schopni milovat své děti bez podmínek. A ony si potom kupují lásku svou obětí, která je vzápětí potrestána, protože láska se koupit nedá. Potřebujete se dozvědět co nejvíc sama o sobě a  o své mysli a s dobrým vedení záhy zjistíte, že vám vše, co se dělo ve vašem životě, začíná dávat smysl. A jakmile tomu všemu porozumíte, pak už není tak dlouhá cesta k vyléčení všech zranění, která vám zatím negativním způsobem ovlivňují život.

Já tímto nijak nezpochybňuji, že se váš manžel chová nehezky. Ale o něj tady vůbec nejde, jde o vás a váš život, aby jste už nikdy a ani žádné další ženy, které se ve vašem rodu narodí, nemusely čelit následkům tohoto mentálního vzorce, který je schopen život převrátit naruby a zničit.

Zkuste brát chování manžela jako určité zrcadlo stavu vašeho podvědomí. To, že je tam vzorec oběti, se zrcadlí jako váš nehodný manžel. V okamžiku, kdy tento vzorec zmizí, jsou dvě možnosti: buď se váš manžel chytne za nos a začne se k vám chovat s odpovídající úctou, nebo ho vyženete a objeví se jiný muž, který si vás a vaší pomoci a obětavosti bude vážit. Je důležité, abyste dokázala manželovi odpustit, což umožní, aby se uvolnila pouta, která vás udržují na energetické hladině, která přitahuje typy mužů, jako je on. Díky odpuštění se dostanete na vyšší úroveň, kde už takové lidi vůbec nemusíte potkávat.

Moc vám držím palce, abyste vše zvládla co nejlépe!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“