Manžel se začal chovat stroze

Manžel se začal chovat stroze
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, narazila jsem náhodou na tyto stránky a bohužel jsem v situaci, kdy vaší poradny velice ráda využiji. Jsem vdaná 10let, ale ve vztahu jsme 18let. Máme děti 5 a 8 let. Manžel je nadevše miluje, stará se o ně během týdne, jelikož já mám pracovní dobu až do 17h. O víkendech si vše chci vynahradit, akorát poslední 2měsíce to vážně pokulhává. Komunikace mezi námi je strohá, když se zeptám, co se děje, tak nic. Jenom prý je unavený. V kuchyni pomáhá, kolem domu (sami jsme si stavěli) dělá, akorát se právě poslední dobu „zhlédl“ve výletech po horách jen on sám. Brzy ráno odjíždí,vrací se večer. Buď chodí spát rychleji než já, nebo naopak hodně pozdě, až má jistotu, že spím. Nikdy nebyl problém v sexu, klapalo to na výbornou, nechyběly rychlovky ráno, když děti sledovaly pohádky a pak jsme se jenom na sebe celý den uculovali..
Teď mi, když ho požádám, namaže záda a jde k PC. Kdysi by to skončilo vášnivým sexem. Je ke mně studený, i dcery si toho všímají. Navíc jsem udělala asi osudovou chybu, že jsem si přečetla smsku od ženy, kterou má uloženou pod heslem.Ví, že jsem si to přečetla, ale nijak to nekomentoval. Po otázce, jestli mě má rád, tak prý jo a jestli má někoho jiného, tak prý blbnu.. Snažila jsem se s ním na toto téma si promluvit, ale prý nemá o čem by mluvil, ať to neřeším!Nejistota mě ubíjí! Co dál?

Sabina

Petra Jarošová odpovídá:

Sabino, chápu, po těch letech pohody a lásky… Ale ve skutečnosti to žádná nejistota není, je to vlastně jistota. Zamiloval se do jiné. A zatím to s vámi nechce řešit a lže, protože si s tím zatím sám neví rady. Na jedné straně je váš dlouholetý, fungující vztah a na druhé současné okouzlení, které je očividně velmi intenzivní.

Nemá cenu ho soudit; on něco cítí a sám to ještě nemá vyřešené. U té paní je to trochu horší, zejména pokud ví, že je ženatý a má rodinu. Ona je příkladem toho, co ženy dělají druhým ženám, jak se vůbec nerozpakují vstoupit do funkčního vztahu. Ale to je zase jiná kapitola; my se podíváme, co byste měla dělat vy.

V současné době není možné poznat, jestli jeho nová inspirace je něco přechodného, co časem pomine, nebo jestli je mezi nimi tak silné pouto, že odchodu vašeho partnera v podstatě není možné zabránit. Ale nic neztratíte, když se budete soustředit na to, že je to ta první možnost. A na tuto situaci je třeba být připravena. Zkusím vám napsat návod.

Na vaší straně je vše dobré, co jste spolu prožili a vybudovali. Na vaší straně je i to, že jste měli skvělý sexuální život. To je znakem hlubokého svazku mezi vámi. Na vaší straně je i rodina, kterou miluje a určitě nechce ztratit.

Na její straně je, že je nová a tím fascinující. Je nejspíš zamilovaná a díky tomu se chová o dost lépe, než je její přirozeností. Chce před vaším manželem vypadat lepší, než skutečně je. To je normální a dělá to každý. Má to ale jednu nevýhodu: nedá se to vydržet do nekonečna. V určitém okamžiku jí nebudou stačit společné výlety do hor, ale bude očekávat nějaké jiné projevy lásky vašeho muže. Postupně na něj začne tlačit, aby s ní byl častěji a přijde čas, kdy bude chtít, aby ji přiznal a zveřejnil. Aby ji ohlásil jako novou partnerku a přestěhoval se k ní. To vypadá jako riziko, ale ve skutečnosti přesně toto jsou chvíle, kdy se vše může obrátit ve váš prospěch. Protože vy máte nějaký společný majetek, který on také budoval a identifikuje se s ním. Navíc máte funkční, krásnou rodinu. A on by najednou musel něco vysvětlovat dětem. Nebude se mu do toho chtít a začne ji postupně odbývat a oddalovat řešení, o které ona bude stát. To ji znejistí, protože do té doby bude zvyklá jen na jeho vstřícné kroky, které jí budou potvrzovat, že se o něj nemusí bát a bude se jím cítit jistá. Jakmile ale on začne váhat, znejistí ji to. Začne na něj víc tlačit, nebo se postupně uchýlí k ultimátům. Ultimáta jsou v podstatě vždycky znaky slabosti a zoufalství, kdy se dotyčný snaží donutit partnera, aby udělal, po čem touží, ale podvědomě cítí, že nemá dost sil ho skutečně přesvědčit. A postupně před ním začne ztrácet tvář právě díky své úzkosti, že ho ztratí.

To, co potřebujete vy zvládnout v této těžké zkoušce, je svou tvář neztratit. On musí neustále vidět, o co přichází. Takže budete vlídná, nebudete nic zkoumat ani na něj tlačit, nebudete po něm chtít, aby udělal nějaké rozhodnutí. Protože veškeré toto chování je znakem slabosti a vy potřebujete být silná. Vnitřně silná, protože právě taková žena vždy zvítězí. Tuto sílu můžete opřít o svou zkušenost, že jste dokázala vybudovat šťastnou rodinu a svého partnera učinit šťastným a spokojeným. Je to vaše kvalita, kterou už jste prokázala. Ta druhá zatím dokázala jen to, že se nerozpakuje vstoupit do funkčního vztahu a ničit šťastnou rodinu. Je důležité, aby u vás doma byla pohoda, aby váš partner v každém okamžiku viděl, o co by přišel svým odchodem. aby mu trhalo srdce odejít. Vím, že je to hodně těžké. Ale dá se to zvládnout. Proč byste měla vyklidit pole bez boje? Jen ten boj nebude vypadat jako boj, ale jako váš klid, se kterým budete zvládat celou situaci. Svým klidem nemůžete nic ztratit. Buď vám pomůže vybojovat zpět svého manžela, nebo je situace tak vážná, že ji nic zvrátit nemůže. A i v tom případě se vám klid vyplatí.

Teď vás čeká pár měsíců, kde váš manžel bude pod vlivem hormonů a nebude schopen se nijak ovládat. Ale s postupujícím časem začne situaci vidět trochu jinýma očima, začne počítat, co všechno může ztratit a ta druhá žena začne díky tomu ztrácet nervy. Když vydržíte, máte velké šance, že se váš partner vrátí zpět. Je důležité, abyste mu nic nevyčítala. Takové věci se stávají a on to určitě nedělá schválně. Prostě se mu to stalo. Nechce vám ublížit, i když to tak zažíváte. Dělejte přání, ať ta paní potká někoho, kdo je volný a tím pádem přestane bojovat o vašeho muže. Přejte jí všechno nejlepší. Díky tomu nikdy neklesnete na její úroveň.

Máte před sebou těžkou dobu. Přeji vám sílu, abyste ji zvládla. Vše dobré, co jste doposud dokázala, bude stát na vaší straně.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“