Manžel se zamiloval II

Manžel se zamiloval II
Partnerská poradna on-line

Vážená paní Petro,
předem ještě jednou děkuji za Vaši odpověď „Manžel se zamiloval“. Události se samozřejmě dále vyvíjí a já mám ještě jeden dotaz. Manžel se již intimně sblížil s dotyčnou, stále se trápí, odjíždí sice z domu, ale vždy řekne, kdy zhruba přijede, někdy se vrací smutný, někdy veselejší….dokážeme pak spolu trávit večer hraním her, povídáním si….jen mě vždy dostane, když vezme do ruky mobil ….snaží se to lehce skrýt, ale zase ne tolik. Snažím se být statečná, ale když už to nejde, vyslovím to …..vše vklidu prodiskutujeme, popláčeme. Včera jsme strávili hezký večer a nakonec ho zakončili milováním, i když manžel tvrdí, že podvádět tu druhou nechce. Chtěla jsem odlehčit situaci, a tak jsem mu v legraci řekla, že mě stále přitahuje , neboť „zakázané ovoce dobře chutná“ a on jen dodal “ ještě když víme, jak dobře chutná“ a že ho budu muset asi občas znásilnit….a pak už to milování šlo samo. Cítím se ale jako potvora, která využívá „slabé“ stránky muže a na jednu stranu nechci, aby se trápil a takto rozpolcoval. Pomilovala jsem se s ním spíše kvůli sobě….chci být taky trochu sobecká, cítit se stále ženská….ale právě nevím, zda spíše nejsem zlá a neférová.
Co se týká dcerky, chováme se dle rad terapeutky, abychom ji nepředávali špatné vzorce chování.

Dorota

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Dorotko, myslím, že to s tou poctivostí nemusíte zas až tak přehánět. Zatím jste manželé a máte spolu dítě. Navíc je zřejmé, že spolu máte silný a kvalitní svazek. Máte plné právo bojovat za svou rodinu všemi prostředky, zejména těmi, které jsou vám oběma příjemné. Dokud se spolu milujete, dokud se navzájem přitahujete, je šance navrátit vše do původních kolejí.

Chovejte se k němu laskavě, ukazujte mu, o co přichází, a dělejte přání, aby se situace vyřešila v co nejlepší prospěch vás všech. Možná je to tak, že spolu být nemáte a vy si svou laskavostí přitáhnete muže, který vám ji bude plnými hrstmi oplácet. Nebo ano; a v současné situaci to ještě není vůbec jasné.

Svádějte ho, kdykoli máte chuť se s ním milovat; je to váš manžel. Je důležité, abyste se oprostila od pocitů viny, protože ty ve vašem případě nejsou na místě. Dokud bude ve vašem milování radost a sdílení, nemůže na něm být nic špatného. Užívejte si své tělo, radujte se sama ze sebe a toho, jaká jste. Takové prožívání z vás bude zářit na dálku a bude to cítit váš manžel i jiní muži. On si zatím neuvědomuje, že vás může ztratit. Může; žen jako vy není mnoho a ten, kdo vás potká, si vás bude pořádně hlídat. Je důležité, abyste sama sebe prožívala právě takto. Jste krásná, laskavá a vnitřně bohatá. Možnost o vás pečovat je pomíjivá a vzácná. Čím víc sama sebe takto uvidíte, tím víc se to bude zrcadlit ve vztahu vašeho muže k vám, ale i v jiných vztazích. Rozvinete tak sílu, která se vám bude vždycky hodit. Držte se!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“