Manžel se zamiloval jinde

Manžel se zamiloval jinde
Partnerská poradna on-line

Dobry den. Jsme spolu s manželem 17 let. Mame tri deti. 10,8 a 2 roky. Od leta jsem mela podezreni ze se neco deje. V sobotu o vyroci mi manžel rekl ze se strasne zamiloval do dcery kolegyne z prace. Je svobodna, bezdetna a o 15 let mladsi nez ja. Priznal ze je zamilovany jako skolak a nevi co s tim. Trva to uz dva roky. Nespi s ni. Nemuze na ni prestat myslet. Me ma rad a nemiluje me. Udajne ta laska vyprchala tim ze ode mne nemel pozornost. Starala jsem se pri detech o nemocnou maminku ktera pred 5 lety zemrela. Me nepripadlo ze by nas vztah byl v neporadku. Manžel je velmi pracovne vytizeny. To mi sice vadi ale toleruji to vzdy to delal pro nas. Tluce se v nem pocit ze kdyz nebude s ni bude nestastny a ze nechce ublizit me ani detem. Vzal si cas na rozmyslenou a spi v praci. Rozmysli se zda je schopen jeste se mnou zit..moc ho miluju a nechci ho ztratit i pres to jak moc mi ublizil. Kolik casu mu mam dat? Tahle situace me nici. Moc nespim. Hubnu. Snazim se drzet pred detmi ale kdyz jsem sama nezvladam to..

Slunecnice

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Slunečnice, je mi to moc líto, ale obávám se, že je to vážné. Trvá-li vztah již dva roky, je to dost silný důkaz toho, že tu ženu opravdu miluje. Dělá co může, aby to v sobě zlomil, ale srdci se poroučet nedá. Chápu, že je to bolestné, se třemi malými dětmi. On by se chtěl zachovat odpovědně vůči vám i dětem, ale srdce ho táhne jinam.

Vaše láska k němu teď prochází nejtěžší zkouškou. Zeptejte se sama sebe, jestli byste opravdu chtěla, aby byl s vámi, i když vás nemiluje. I když se trápí a myslí na jinou ženu. Důkazem skutečné lásky v takovém okamžiku je, že ho necháte jít s přáním, aby byl šťastný. Ta žena má něco, co je pro něj důležité. Určitě to není její věk. Zažívá s ní něco, co je pro něj drahocenné. I když vás má rád, vy to, co potřebuje, nemáte. Víte, některé věci nejdou naučit. Není to otázka síly vůle, že na sobě budete pracovat a tak se to, co potřebuje, naučíte. Je to hluboko v nás, co partnera fascinuje a přitahuje. Na každého funguje něco jiného a z nějakého důvodu to ta paní má.

Na vašem místě bych s ním vyjednala co nejlepší podmínky pro vás a pro děti. Včetně toho, jak zajistit jeho pravidelný kontakt s nimi i to, aby byly materiálně dobře zabezpečeny. Úplně ideální, i když chápu, že zatím pro vás nemožné, by byl model rozšířené rodiny: kdy on nějaký čas tráví s vámi a nějaký s ní, minimálně do doby, kdy budou děti plnoleté. Taková věc je možná je při velké lásce a toleranci všech zúčastněných, kdy se obě ženy navzájem respektují a pomáhají si. Nejlepší je, když už oba předchozí partneři mají partnery nové a navzájem se stýkají, protože potom se děti cítí zcela v bezpečí, milované a jsou si jisté, že se nemusí vymezovat vůči žádnému z rodičů.

Na vašem místě bych ho citově nevydírala, ale snažila bych se rozumně domluvit. Čím vstřícnější a chápavější budete vy, tím vstřícnější bude i on, protože se nebude cítit pod tlakem. Můžeme slíbit, že se do konce života budeme starat o své blízké, ale nemůžeme slíbit je že budeme milovat; ani takový slib nelze po nikom vyžadovat.

Já vím, že je vám hrozně smutno a jste nešťastná a věřte mi, že bych vám z celého srdce přála šťastnou rodinu. Když to ale nejde, je dobré řešit vše konstruktivně, aby zúčastnění včetně dětí trpěli co nejméně. Dětem nevadí, když maminka nebo tatínek milují ještě někoho jiného. Je zraňuje, když se rodiče nechovají k sobě s úctou a když se samy necítí milovány. Tohle je teď úkol pro vás: vše řešit tak, aby se děti ze situace mohly poučit, aby viděly, že i tak těžké věci lze řešit s noblesou a laskavostí. Aby si byly jisté, že na tom nenesou vinu, ani že nemusí stranit žádnému z vás. Jistě jste krásná a laskavá žena a to znamená, že určitě existuje někdo, kdo vás bude opravdu milovat. Čím víc si ale teď vytvoříte citových blokád, pocitů křivdy a hněvu, tím déle bude trvat, než se objeví, a to je škoda.

Moc na vás myslím a upřímně vám přeji, ať vše zvládnete co nejlépe a ať tato bolestná část vašeho života je co nejdříve za vámi!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“