Manžel si našel kamarádku

Manžel si našel kamarádku
Partnerská poradna on-line

Můj manžel se začal kamarádit v práci s kamarádkou cca 46 a jemu je 64 …
Je to takové zvláštní kamarádství a nevím co si mám myslet ….
Často si volali a když začal posílat SMS v 5 ráno -tak jsem se ozvala ..co to znamená!!!
Závěr – pořídil si telefon druhý na kartu ,aby si mohli volat a já to nevěděla…
Začal lhát – nosit ji drobné pozornosti ( višně ze zahrádky, mušle z dovolené , atd.
Moc mě to trápí , musím nato myslet, jinak dělá jako nic je hodný ….ale mám strach!!!!!!!

 

Ivča

Petra Jarošová odpovídá:

Ivčo, je to jasné, váš manžel se do této kamarádky trochu zamiloval. Máte ale výhody, které kamarádka nemá, a těch je na čase teď využít.

Asi už spolu nějaký čas jste a on je na vás zvyklý. Jedna věc je, že se do někoho zakoukal a druhá, že by kvůli tomu měl měnit svůj život. Do toho už se mu nebude chtít, má spoustu svých návyku a rituálů a čím je muž straší, tím je línější dělat nějaké významné změny ve svém životě. Jestli spolu máte děti nebo vnuky, je to další výhoda pro vás, protože nejspíš nebude mít chuť a odvahu něco takového s nimi řešit.

Teď hodně záleží na vás. Je důležité, aby si byl jistý, že by ve vás ztratil něco cenného. To, že se zakoukal jinde, může znamenat i to, že jste trochu polevila, co se týče péče a zájmu o něj. Ani po letech vztahu bychom jako ženy neměly o něj přestat pečovat. Znamená to, že se opravdu zajímáte o to, na co má chuť, co by ho potěšilo, že nestrádá po sexuální stránce a že má prostor pro své zájmy a kamarády. Pro muže není monogamní vztah přirozený, zatímco žena po něm obvykle touží, je-li ve vztahu šťastná. Proto je to na ženě, pokud chce, aby muž zůstal, protože jeho biologická tendence je ženy střídat. Jestliže ale žena vytvoří šťastný domov plný pohody a lásky, muži se většinou odejít nechce. Ne že by se občas nezakoukal někde jinde, ale příjemného domova si umí vážit a cítí se v něm bezpečně. Zamyslete se, jestli na této úrovni nemůžete malinko přidat, protože přesně to bude důvod, proč se jemu časem, až na něj ta žena začne tlačit, nebude chtít odejít. Když budete protivná a náladová, bude to pro něj důvod, nebo aspoň záminka, zatímco budete-li příjemná, nebude mít, na co by se ani sám před sebou vymluvil.

Další vaše výhoda se ukáže až časem. Ta paní je teď zamilovaná a ukazuje se mu v lepším světle, než jaká doopravdy je. Je to normální, dělá to tak každý. Za nějaký čas ale začne chtít víc, protože jí bude vadit, že chodí domů za vámi a ne k ní a bude chtít, aby spolu trávili víc času. A začne na něj tlačit. Tlak je vždy znakem nejistoty. Vašemu manželovi to nebude příjemné a začne se vymlouvat. A ona ještě přitlačí, on se zase vymluví. V určitém okamžiku z toho jeden z nich vystoupí a vy budete mít klid. Je důležité, abyste toto přechodné období zvládla co nejlépe. Zkuste ho nenapadat a nekontrolovat. Je to prověrka vaší vnitřní síly a sebevědomí. Čím lépe zvládnete svůj strach, tím lépe vše dopadne. Zamilovat se může každý, čím menší drama z toho uděláte, tím lépe to dopadne pro vás oba. Zkuste to nevnímat jako zradu. On může být klidně obětí paní, která se sama cítí sama. Víte, je to pro mě zajímavé téma, jak si ženy ubližují navzájem. Bohatě by stačilo, kdyby žádná žena nezasahovala do funkčního vztahu jiné ženy a svět by byl o mnoho příjemnější. Ale skutečnost vypadá tak, že od určité úrovně utrpení, smutku, nedostatku lásky, jsou ženy ochotné začít ubližovat jiné ženě, nebo i jejím dětem, jen proto, aby samy dostaly, co jim chybí. Dokud se ve světě bojuje o lásku, žádnou lásku není možné získat. Jediné řešení je lásku dávat, bez podmínek a očekávání, co za to… a to je něco, co se jako lidé učíme a naučil se to jen málokdo.

Moc vám přeji, abyste toto těžké období zvládla co nejlépe. Vytvořte z vašeho domova takový ráj, že z něj váš muž nebude chtít odejít. Buďte laskavá a tolerantní, velkorysá. Když to dokážete, vrátí se vám to stonásobně. Za pár měsíců bude klid a on bude rád, že vás má. Uvědomí si všechno, co vás spojuje a bude si vážit dobrého stylu, se kterým jste zvládla jeho zaváhání. Moc vám držím palce!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“