Manžel si našel milenku

Manžel si našel milenku
Partnerská poradna on-line

Paní Jarošová,
manžel si po dlouhém manželství našel o skoro 20 let mladší milenku – či spíše ona se nechala seznámit a začala ho uhánět. Důvodem jsou velmi dobré majetkové poměry naší rodiny. Zkoušela jsem bojovat, prosila ji, aby i kvůli nemocné dceři ho nechala. jen se mi vysmála. Za několik týdnů mi začal vyhrožovat její bratr, kterému se asi milenka svěřila s tím, že to nejde podle plánu – bratr je velmi problémový člověk – dělá výpalné, poskytuje předražené úvěry, připravuje lidi o nemovitosti… Začala jsem se bát a prosila manžela, aby zasáhl. neudělal nic, byl velmi pod jejím vlivem. Dokonce zcela přerušil komunikaci a kontakt se mnou, velice nepěkně se chová i k dětem. Začal schovávat majetek. Zoufalá situace. Proti své vůli jsem podala žádost o rozvod, protože české zákony neumožňují rozdělit majetek jinak. manžel se strašlivě urazil a začal nám dělat naschvály – dceři zakazuje chodit do rodinných objektů, přijímá jen zčásti syna. vynucuje si, aby děti respektovaly jeho milenku – ty nechtějí, protože s ní byly konfrontovány velice necitlivě – vždy před známými a kamarády. Manžel nekomunikuje, píše jen arogantní maily. Já nějak neumím pochopit, že „najednou“ zapomněl na skoro 30 let společného života, mnoho let jsem ho financovala, vozila po špitálech,tvořila zázemí

Marie

Petra Jarošová odpovídá:

Milá paní Marie, na váš smutný dopis můžu napsat asi tolik, že váš manžel je typickým reprezentantem muže, který si v citlivém věku začne řešit neuspokojené mužské ego právě takovým způsobem. Způsob, jakým se chová k vám i k dětem a jak řeší současnou situaci, není něco, za co by mohla jeho nová přítelkyně. Ve skutečnosti se jen ukázalo, co v něm bylo vždy přítomno jako potenciál, jen se do té doby nesešly podmínky, za nichž by to bylo jasné. Fungovat dobře, když jde všechno dobře, není až tak obtížné. Jací doopravdy jsme, se začne ukazovat teprve tehdy, když se dostaneme do těžkých situací, když nás začne lákat představa, že bychom si život mohli nějak vylepšit nebo ulehčit. Váš manžel se v této situaci ukázal jako povrchní muž. V současné době nejde na praktické úrovni udělat víc, než co děláte: pokud možno zajistit nějakou materiální budoucnost pro vás a vaše děti a chránit se dle zákona.

Kromě toho by ale bylo dobré nalézt i příčinu, respektive, proč to musíte zažívat právě vy. Protože ta situace říká i něco o vás a vzpomínkách uložených ve vašem podvědomí, které tuto situaci přitáhly. Je pravděpodobné, že ve vašem rodě, ze strany matky nebo otce či obou, existují něčím podobné příběhy. Zkuste si vzpomenout, jestli nějaká žena, maminka, babička, prababička, zažila něco podobného ve smyslu, že by byla opuštěna poté, co se celý život starala o svého partnera. Stane-li se něco takového, někdy dokonce opakovaně, zůstane to uloženo ve vzpomínkách, které přijímáte i s ostatními zkušenostmi od svých předků. Ve vašem podvědomí jsou tyto vzpomínky neaktivní až do okamžiku, když je nějaký spouštěč přivede opět k životu a ony se spustí jako program, který zdánlivě nemáte ve své moci a který způsobí, že se události začnou dít podobně, jako ženám ve vašem rodě.

Tento program, který můžeme pracovně nazvat „za dobrotu na žebrotu“, je třeba nalézt a vyléčit. Vy si možná říkáte, že už se to stejně stalo a že tedy nemá cenu zpětně něco řešit. Co se týče vašeho manžela, máte pravdu, ale vy jste stále ještě dost mladá na to, abyste měla další plnohodnotný vztah. A určitě by byla škoda, abyste s novým partnerem zažila totéž, co s tím současným. A kromě toho, pokud tento program ve vaší mysli zůstane nevyléčen, je velké riziko, že máte-li dceru, zažije jednou totéž. Pokud máte syny, může to spadnout až na vnučku… V každém případě se vyplatí, abyste na sobě začala pracovat a toto staré zranění nalezla a vyléčila. Dnes je spousta metod, jak to udělat, stačí, když si najdete někoho, komu budete důvěřovat; není nic, co by nešlo opravit, když si to člověk opravdu přeje a chce pro to něco udělat. Když tento program, staré zranění, dostanete ze svého systému, když bude vyléčen a nebude již dále blokovat vaše podvědomí, nebude žádný důvod, abyste vy nebo vaše dcera či vnučka zažila znova podobnou situaci.

Upřímně vám přeji, ať tímto šíleným obdobím projdete co nejrychleji a hlavně s co nejmenšímu ztrátami a bolestí pro vás i vaše děti. Je důležité, i když je to hodně těžké, abyste dokázala manželovi odpustit. Je to důležité pro vás, ne pro něj. Dokud se na něj budete zlobit, bude mezi vámi pouto, které vám bude bránit, aby se vyléčila veškerá bolest spojená s podobnými situacemi. Odpuštěním se úplně odpojíte nejen od něj, ale i od veškeré minulosti vašeho rodu s těmito situacemi spojené. Budete se moci s úlevou a zhluboka nadechnout. Svým odpuštěním ho nezbavujete odpovědnosti za jeho činy, jen vysvobozujete sama sebe. Opravdu stojí za to se to pokusit. Ať vás provází láska a síla!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“