Manžel si píše s kamarádkou

Manžel si píše s kamarádkou
Partnerská poradna on-line

Dobrý den paní Petro,
po dlouhé době jsem se rozhodla zase napsat. S manželem jsme furt zatím spolu, situace se zklidnila v tom, že přestal za ní jezdit, trávíme spolu více času, víc mluvíme, jezdíme spolu na kole, do divadla na koncerty atd.. Musím říct, že i na sobě jsem zapracovala, ale ta žárlivost tady furt je. Manžel mi říká, že mě miluje a chce být se mnou a že nemám na co žárlit. Teď už neschovává ani telefon, ale vím že si s ní píše. Řekla jsem mu to a on odpověděl, že je to jen kamarádka nic víc a nic s ní nikdy neměl. Prý si píšou blbosti. Ale mě to nedalo a koukla jsem mu do telefonu, vím že se to nedělá, ale nedalo mě to. Byla tam sms od ní, oslovuje ho lásko a posílá mu na dobrou noc pusinky. Dost mě to vzalo, to přece nejsou blbosti. A to den předtím manžel řekl, že nemá potřebu si psát, ale ta sms byla odpověď. Když jsem mu řekla, ať si s ní přestane psát, nechce, že je to jen kamarádka. A prý ať si ona píše co chce, on jí tak prý nepíše. Nevím, co mám dělat, chci mu věřit, protože ho miluji a nechci o něj přijít, je fakt že i sex máme skoro obden. Tak furt doufám, že mi říká pravdu a pro něho je to jen opravdu kamarádka. Co myslíte ?

Eva

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Evo, upřímně gratuluji k vašemu úspěchu. Změna k lepšímu znamená, že jste na sobě opravdu zapracovala. Ale co píšete, znamená, že bude třeba, abyste v této práci na sobě pokračovala. Protože vaše průběžné sledování může  manžela otrávit a odehnat od vás, i když to zatím určitě nemá v plánu.

Jasně, že ta paní se nechová moc dobře, když ví, že je zadaný, a nejspíš by ji také mohlo napadnout, že vás jejich konverzace netěší. Vždycky mě mrzí vidět, jak si ženy ubližují navzájem. Ale už to tak je a je to její volba. Umím si představit, že si váš manžel svůj vztah s ní vyřešil, ale není důvod, proč by ji nemohl vidět jako svou kamarádku. To, že mi píšete, znamená dvě věci: stále nevěříte sama sobě a proto nevěříte ani jemu. Že chcete, aby si s ní přestal psát, je taková strategie, jak získat vnitřní jistotu. Je to strategie žárlivých a nikdy nevede k vnitřnímu klidu, protože tady vždycky bude něco, co vás bude zneklidňovat. Žárlivost hledá vnitřní klid ve vnějších podmínkách, které se snaží mít pod kontrolou. Jenže to nemá konce, nikdy nemůžete ošéfovat úplně všechno. Skutečně a trvale funguje jediná věc: že si budete jistá sama sebou. Natolik, že se o něj přestanete bát. Dokonce natolik, že se on začne bát o vás, protože uvidí, jak jste skvělá.

Vy zatím taháte za kratší konec, protože jste tou slabší. Proto žárlíte. Silní jsou si sebou natolik jistí, že se nebojí, že by od nich někdo chtěl odejít; a také nechce. Každý chce mít vedle sebe silného partnera. Vaše prožitky a žárlivost vám ukazují cestu, kterou ještě máte projít. Cestu za sebedůvěrou a sebepřijetím. Váš manžel vám dává najevo, že vás miluje, a je na čase mu věřit. Protože proč být s někým, komu nevěříte? Svým chováním k němu projevujete nedostatek sebedůvěry. Na podvědomé úrovni k němu vysíláte signály, že se o vás nemusí bát, protože jste slabá. To není nic moc. Daleko lepší je začít vysílat signály o tom, že jste tak skvělá manželka, milenka, partnerka, že si vás musí sakra hlídat a snažit se, aby o vás nezačal usilovat nějaký jiný samec.

Váš manžel vás miluje a chce s vámi být. Ale je také svobodný člověk a může se kamarádit, s kým chce. Pro muže jsou sms něčím nevinným, on je nevnímá jako nevěru. Pro něj nevěra sex. Z jeho pohledu nechápe, proč tak vyvádíte. Najděte svůj vnitřní klid a hlavně svou sebeúctu. Čím víc si budete vážit sama sebe, tím víc vám to on bude vyjadřovat, aniž byste si o to musela říkat. Vydržte!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“