Manžel umí vyhrožovat

Manžel umí vyhrožovat
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, co s manželem který ponižuje a vyčítá a neocení nic. Vyvolává ve vás pocit méněcennosti a člověka k ničemu. Manžel umí vyhrožovat a vím že by byl schopen ublížit. Jak od takového chlapa odejít? A víte co je nejhorší? Že mi to nikdo neuvěří!

Dagmar

Petra Jarošová odpovídá:

Dagmar, já vám to věřím. Nepochybuji o ničem z toho, co píšete. Ani o tom, že váš manžel je násilník. Jenže abyste mohla trvale zažívat klid a šťastný partnerský vztah, nepomůže si stěžovat. Jediné, co může trvale pomoci, je proměna vašeho prožívání a očištění vašeho podvědomí od dojmů, které jsou hluboko uložené a působí, že máte tendenci takové lidi přitahovat. Že v podstatě nutíte lidi okolo vás, aby vám ubližovali, nedůvěřovali vám, abyste se cítila osamělá i v sebevětší společnosti.

Dám vám takový příklad. Je to, jako kdybyste měla televizi, na kterém lze naladit jen jednu stanici a na té běží jen samé krváky se špatným koncem. Potom byste měla dojem, že nic jiného neexistuje, protože pokaždé, když zapnete televizi, zase běží krváky a dramata. Takhle funguje vaše podvědomí, i když to zatím neumíte vidět. Je v něm program, který přitahuje násilí a opovržení, nedůvěru. Potom se, díky tomu programu, vše ve vašem životě děje podle něj a vy získáte pocit, že to snad ani jinak nejde. Když ale dokážete přeladit televizi na jinou stanici, kde běží romantické filmy se šťastným koncem, vše je najednou úplně jinak. Stejný je princip léčby, pokud má být opravdu trvalá: je třeba přeladit vaše podvědomí, aby přestalo přitahovat násilí a místo toho jste byla schopná začít zažívat život s důvěrou a optimismem.

To je možné udělat a je na to spousta metod, ale bohužel to není tak snadné, jako přeladit na jinou stanici. Je to proto, že ve vašem systému nejsou jen vaše vlastní bolestné vzpomínky na různé druhy situací spojených s agresivitou a násilím, ale je to, jako byste ve svém mentálním a energetickém systému nesla zkušenosti všech žen vašeho rodu, které něco podobného zažívaly. Potom každá situace, která je jen trochu podobná některé ze starých vzpomínek, které máte uložené v podvědomí – a vůbec nezáleží na tom, jestli si jich jste vědoma, nebo ne – spustí stresovou reakci, která vám jakoby připomene všechnu bolest vaši i žen ve vašem rodě. Jako byste zažívala celou tu minulost znova, cítíte to v těle, jsou tam silné emoce i myšlenky. Vaše mysl se tak bojí, že to zase bude bolet, že na ty staré věci nechce zapomenout, chce být stále připravena se bránit. Jenže přesně to je paradoxně zdrojem problémů, protože všechny situace, které jsou ve vás uložené jako bolestné, budou do nekonečna přitahovat zase jen bolest, dokud je nevyléčíte.

Existuje jen jediná skutečná léčba a ta vede skrze odpuštění. Váš manžel se chová hrubě zcela jistě proto, že i k němu se někdo choval podobně, když byl malý a vlastně ho nic jiného nenaučili. I on stále opakuje nějaký naučený vzorec, který mu říká, že je třeba držet si druhé od těla, nevěřit jim a být neustále připraven k útoku, protože jinak by se mu mohlo něco stát. A když se podíváte na své vlastní prožívání, zjistíte, že to vlastně máte dost podobně. Přesně proto jste se potkali, protože v sobě oba máte vzorec násilí. Tak jak on je hrubý na vás, není žádná pochybnost o tom, že i vy jste hrubá na něj nebo na někoho jiného. Vašeho manžela jste potkala proto, abyste si díky němu mohla uvědomit, že máte v mysli bolest, kterou je třeba léčit. On není jejím zdrojem, je jen zrcadlem nezpracovaného násilí ve vás. Je to, jako když se zlobíte na zrcadlo, že vám ukazuje, jak doopravdy vypadáte.

Dagmar, ten nejtěžší krok je pochopit, že ve skutečnosti není žádný rozdíl mezi násilníkem a obětí. Vy máte oba úplně stejný problém, kterým je nezpracovaná bolest ve vašem podvědomí. Je jen na vás, jestli se rozhodnete s ní začít pracovat a vyléčíte ji. Jakmile to dokážete, změní se všechno okolo vás. Je velmi pravděpodobné, že se potom objeví úplně jiný muž; laskavý a podporující. Bude zrcadlem vašeho nového prožívání, protože i vy už po té proměně budete laskavou a noblesní ženou. Na vašem místě bych začala investovat do svého rozvoje, metod je dnes spousta, řiďte se svou intuicí, co vás bude přitahovat. Protože v sobě máte spoustu bolesti, která se ukládala po staletí či déle, nečekejte, že se věci změní za víkend. Ale je škoda se v životě trápit, když můžete změnit vše, co vás bolí. Není žádný osud, který by předurčil, že máte trpět. Máte svobodnou vůli a život před sebou. Z celého srdce vám přeji, abyste našla odvahu k cestě za nalezením sebe sama. Není snadná, ale je zdrojem bohatých zkušeností a moudrosti, kterou budete moci sdílet s lidmi okolo vás. Nic jiného nedává v našem životě větší smysl, než být užitečná druhým. Přeji vám sílu!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“