Manžel už o mne nemá zájem

Manžel už o mne nemá zájem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den jsem vdaná 35 let, běžné manželství, zažili jsme spoustu krásného, hodně společných koníčků, stejné názory. Asi tak před 5 lety přestal manžel mít zájem o sex /míval s tím problém, ale ode mě neslyšel nikdy výčitku/ narůstaly malicherné hádky, až díky dětem jsem se dozvěděla, že až dodělá rekonstrukci bytu, odejde. Zeptala jsem se a potvrdil mi to. Prý mě má rád, ale nemiluje. Uběhl nějaký rok, manžel plánuje další společný život, ale bez lásky. Má kamarádku, ale milenci prý nejsou, ale mě to moc bolí a on o tom nechce mluvit. nevím co dělat, Děkuji

anosar

Petra Jarošová odpovídá:

Moc  mě netěší odpověď, kterou vám píšu, ale vypadá to, že váš manžel se citově angažoval jinde. Nemusí být nutně nevěrný, ale zřejmě vy už nejste tou, na kterou myslí. Chápu, že to bolí. Na druhou stranu jste stále mladá a je škoda strávit zbytek života trápením se kvůli něčemu, co asi nejde změnit.

Nejspíš se rozhodl zůstat kvůli dětem a také je možné, že je líný se stěhovat, pokud není nucen. Má vás rád, ale asi vás teď vnímá víc jako kamarádku než jako partnerku, kterou vidí v té druhé ženě. A je také otázka, jak je to opravdu s jeho sexualitou a jestli problém není tam, daleko hlubší, než se zdá na první pohled. Možná by uvítal, kdyby se toto mezi vámi vyřešilo a on se mohl uvolnit, když by viděl, že ho nikam netlačíte, respektujete, jak to má k sobě, k té ženě i k vám.

Myslím si, že je na čase, abyste si také našla nějakého kamaráda. Dokud děti neodrostou a když to tak vám všem bude vyhovovat, můžete formálně fungovat jako rodina, pokud se k sobě dokážete chovat laskavě a s úctou. Když by to nefungovalo, bude lepší odejít a nastavit jinou formu pro vaši rodinu tak, aby děti mohly být co nejvíc s vámi oběma. Po těch letech už si zasloužíte trochu citu a normální sex s mužem, který o vás stojí a užívá si vaše tělo i mysl.

Asi už bych neztrácela čas zbytečným doufáním a přemýšlením, proč to nejde a jak to změnit. Raději se rozhlédněte okolo sebe, chlapů je dost a určitě tam chodí i nějaký, který by o vás stál a vy o něj. Jasně, že je to komplikace, když máte děti. Ale ony postupně vyrostou a vše bude snazší a snazší. Když uvidí, že se jejich rodiče k sobě chovají hezky, uvolní se, a uvidíte, že nebudou mít žádné problémy ani citová zranění. Vždyť i ony vidí, že se jim mění kamarádi a že se nedá slíbit přátelství ani láska až za hrob, když se lidé stále mění.

Zasloužíte si být šťastná, jen štěstí někdy vypadá jinak, než si ho člověk původně představoval. Určitě můžete nalézt to své. Z celého srdce vám ho přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“