Měla jsem partnera

Měla jsem partnera
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, měla jsem partnera, kterého jsem velmi milovala a opustit ho bylo velmi těžké rozhodnutí. Měli jsme klidný, radostný vztah, ale byl tam velký problém v komunikaci. Snažila jsem se ho pomalu navádět k tomu, aby se naučil se mnou více mluvit o tom, co ho trápí apod., bez odezvy. Skoro nebyl schopen vyjádřit jakékoli emoce, jak radosti, tak smutku. Všichni ho vidí jako velmi hodného člověka, ale čím dýl jsem s ním byla, tím více mi vadilo chladné chování z jeho strany. Chtěl, abych s ním všechno podnikala, když jsem ale něco vyjímečného měla já, samotného ho nenapadlo se účastnit, nebo mě nějak podpořit. Asi jsem vždycky čekala, že se něco změní, snažila se mu pomoct, což souviselo taky se zdravotním problémem, který měl, ale nakonec jsem si připadala, že všechno dělám já, jak fyzicky, tak emocionálně. Že jsem mu vlastně úplně jedno. Jsem jen člověk, který se o něj stará. Došla mi trpělivost a rozešla jsem se s ním, ale pořád mi běží v hlavě scénáře, jestli to bylo správné rozhodnutí, jestli to nebylo v afektu. Zajímal by mě Váš názor. Děkuji za odpověď.

Demi

Petra Jarošová odpovídá:

Demi, odpověď je jednoduchá. Jste nyní šťastnější, než když jste byla s ním?

Pokud ano, rozchod byl na místě. Pokud ne, ještě jste se měla něco naučit, něco pochopit nebo změnit v sobě. A potom, z hlediska vašeho rozvoje, byl rozchod předčasný.

V podstatě neexistují nějaké tabulky, podle kterých zjistíte, co je správné. Jen to, co cítíte. A tím je vždy dobré se řídit.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“