Mí partneři mě podváděli

Mí partneři mě podváděli
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, chtěla bych se optat, jak mám zapomenout na všechno špatné. Bohužel v posledních 4 letech jsem narážela na muže, který prostě pro mě nebyli ti praví, většinou jsem zjistila, že mě partneři podváděli. Chtěla bych se optat, chyba bude asi ve mně, jelikož muž, který miluje, nemá ani pomyšlení na to, aby zahýbal své partnerce. Já jsem člověk, který si pro slovo nejde daleko, takže když se mi něco nelíbí, hned to řeknu, nemám ráda, když se věci neřeší a nechávají se být a furt se jen oddalují. Moji partneři říkali, že mám hrozně proříznutou pusu a že co mi leží na srdci, řeknu a nedělám si s tím těžkou hlavu. Nejspíš to bude můj hlavní problém, říkají mi, že jsem tvrdohlavá, že kdokoliv cokoliv mi někdo radí, většinou si to stejně udělám po svém, nejspíše to tak bude. Já mám ale problém s tím, že když se seznámím s novým mužem, tak si nejsem jistá, bojím se, mám strach, nevěřím mužům, jelikož se bojím dalšího podvodu, lži a nevěry. Právě proto bych se chtěla optat, co mám dělat, chtěla bych si konečně najít muže, který mě bude milovat, obejme mě, řekne, že věci spolu zvládneme a hlavně když bude nějaký problém, neuteče před ním. Bohužel si to nesu tu nedůvěru už asi z domova, jelikož můj otec podváděl moji mamku a já to většinou vidím u každého muže. Proto žádám o radu. Děkuji.

Martina

Petra Jarošová odpovídá:

Martino, vaše proříznutá pusa a upřímnost určitě problém nejsou. Většinou je to mužům sympatické, protože tento druh vnitřní statečnosti se nevidí často. Paličatost znamená, že děláte jen věci, kterým důvěřujete a rozumíte a nenecháte se jen tak přesvědčit, abyste dělala věci, se kterými nesouhlasíte. Možná je někdy nepraktické, když se bráníte pokusit se podívat na věci z druhé strany, protože potom by vás to stálo méně síly a věci by se děly plynuleji. Nic z toho ale není skutečnou překážkou ve vztahu, nejspíš si najdete partnera, kterému se právě tohle líbí a bude vás vnímat jako vzrušující ženu.

Daleko horší je vaše nedůvěra k mužům, která, jak píšete, souvisí s vaším otcem. Právě ona způsobuje, že opakovaně potkáváte muže, kteří ji zrcadlí, kteří vlastně dokazují, že máte pravdu, že se skutečně mužům nedá věřit.

Pojďme se na celou věc podívat z druhé strany. Partneři, které v životě potkáváme, jsou velmi pravdivým zrcadlem našich vnitřních nastavení, vzorců, přijatých pravidel i zranění, ať jsme si jich vědomy, nebo ne. Jaká jste poznáte nejlépe podle toho, jací lidé vás obklopují. To, co na nich milujete, souzní s vašimi kvalitami; co se vám na nich nelíbí, je váš stín: vlastnosti, které máte sama, ale nemáte odvahu je v sobě uvidět a pohled na ně nemáte zpracovaný. Proto se zobrazují vně jako situace či lidé, kdy se vám děje něco nepříjemného.

V případě nevěr a podvádění, se kterými jste se opakovaně setkávala, to znamená, že je to vaše téma, které máte pochopit a prožít novým způsobem. Dokud to neuděláte, situace se nezmění a vy si budete i nadále přitahovat muže, kteří se k vám budou takto chovat. To, že i vaše maminka měla problém s nevěrou, vás určitě hluboce ovlivnilo a vy jste přijala její úhel pohledu na muže – podvodníky. Můžeme to nezvat příčinou, protože je logické, když dítě přijme pohled svého rodiče, i když je velmi nepraktický, protože v tomto případě to velmi nepříznivě ovlivnilo váš život. Ve skutečnosti ale způsob, jak vaše maminka prožívá svět, byl jen spouštěčem, který souzněl s vaším vnitřním nastavením. Jakoby jste už přišla na tento svět s úkolem pochopit princip nevěry a maminčiny prožitky jen spustily připravený program. Téma se bude opakovat tak dlouho, dokud nebude naučené. Důvodem, proč jste se s tímto tématem potkala, i když si ji nemusíte pamatovat, je nutnost pochopení příčiny a následku ohledně podvádění a nevěry. Nemusí se to týkat jen partnerských vztahů. Píšete, že jste upřímná a ráda řešíte věci na rovinu. Zamyslete se, jestli jste někdy neudělala něco, za co jste se styděla a vztahuje se k tématu podvádění: kdy byste něco zapřela, udělala jinak, než se od vás čekalo a neřekla to, udělala něco někomu za zády… Dejte si čas a pokuste se nalézt vzpomínky k tomuto tématu. Tam někde může být klíč, skrytý pocit viny za nějaký podvod, který dnešním pohledem může vypadat směšným, ale pro dítě mohl být vnímán jako závažná, stresující věc. Pokud něco takového naleznete, pošlete v duchu do této situace tolik lásky, kolik jen dokážete, aby se staré zranění vyléčilo; pocity viny totiž potom logicky přitahují situace, kdy je nám ubližováno, ve vašem případě tak, že vás podvádí někdo jiný.

Dále potřebujete vyléčit návyk myslet si, že vás zase čeká nějaká zraňující situace a že je pro vás nemožné potkat muže, který vám chce být věrný. Archetypem muže a partnera byl pro vás váš tatínek, proto je třeba, abyste mu dokázala odpustit. On totiž úplně stejně zrcadlil podobný problém vaší mamince, jakoby ani neměl na výběr: dokud ona měla v sobě tento program, partner se podle něj podvědomě chová, v tomto případě ji podvádí. Úplně stejně potřebujete odpustit všem vašim bývalým partnerům. Jakmile to uděláte, toto téma bude pro vás vyřešeno a vy zjistíte, že jednak zmizely vaše obavy, současně už ani nijak emočně nereagujete na téma nevěry a hlavně, objeví se muž, pro kterého bude normální být stejně upřímný, jako jste vy.

Moc vám přeji, ať se vám to podaří co nejdříve!

 

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“