Moje žena má milence

Partnerská poradna on-line

Moje žena má milence.Jsme spolu skoro 30 let,máme tři dospělé syny.Náš vztah sklouzl do stereotypu.Zamilovala se do muzikanta se kterým zpívá na různých oslavách,takže víkendové večery tráví s ním.Občas si s ním zajde na kafe.Je jí s ním dobře,mají si stále co říci.On jí dává nové podněty a radost ze života.Já jsem se choval jako mamlas a byl jsem spokojený se životem.Když jsem viděl, že oba,když jsou spolu,září jak vánoční stromečky,zeptal jsem se, ona nezapírala.
My už si po těch letech toho nemáme moc co říci. Nikdy jsme nebyli mnohomluví.Mě má prý ráda a rozvádět se nechce, ale jeho miluje. Nechce se rozhodovat mezi námi dvěma.Svoje přání a touhy jsme ji nedokázali vysvětlit a naslouchat jim. Zkrátka-mluvili ,ale neposlouchali.
Já jsem se dopracoval k prozření a teprve teď jsem uviděl co všechno jsem (jsme) dělal/li špatně.Znovu jsem se do své ženy zamiloval a dávám jí to najevo tím,že se měním.Snažím se jí naslouchat.Myslím pořád na ni,nedokážu se v práci soustředit. Píšu jí sms. Těším se na ni. Já se taky rozvádět nechci.Chci aby byla šťastná a jsem ochoten jí vztah s milencem tolerovat. Klidně budu jezdit na dovolenou ve třech.Budu se s ním o ni dělit, jen když se na mě usměje, pohladí mě,nebo něco pěkného řekne.Trápíme se oba.Sex nám funguje.Co dělat?abych se nezbláznil.

Vali

Petra Jarošová odpovídá:

Milý Vali, chci vám hned na úvod napsat, že jste hrdina. Je moc inspirující, s jakou sebereflexí popisujete pro vás bolestné události i s jakým pochopením se díváte na to, co vaše žena prožívá. A chci vás povzbudit, abyste ještě vydržel takto pokračovat, a napíšu vám, k čemu to bude dobré.

Vy jste si díky těmto událostem uvědomil, že jste nedělal všechno správně a nyní se snažíte to napravit. To je úplně v pořádku. Na druhou stranu se ve vás mohly objevit pocity viny či selhání. Tohle už v pořádku není, protože vám to ubírá sílu a přesvědčivost; dělá to z vás chudáka a žebráka namísto silného chlapa, kterým ve skutečnosti jste, protože jinak byste nepsal tak, jak píšete. Vy si teď uvědomujete, že jste 30 let vedle své ženy vlastně ztratil svou nepozorností a nevědomostí, možná leností být trochu víc aktivní v tom, co ji zajímá a těší. Obviňujete se a je to normální, ale správné to není. Takové přesvědčení by znamenalo, že nesmíme dělat chyby, že bychom měli rovnou být dokonalí a bezchybní. Jenže chyby jsou přesně od toho, abychom se z nich poučili, abychom se změnili a šli dál moudřejší a vnitřně bohatší o novou zkušenost.

Vy nyní, tím jak se snažíte chovat ke své ženě, postupně přesvědčujete sám sebe, že jste dobrý chlap a že umíte ženu učinit šťastnou. Že se o ni umíte starat, že jste respektující a tolerantní a že umíte přiznat chybu a napravit ji. V určitém okamžiku bude vaše mysl nasycena prožitkem, že už jste splatil pomyslný dluh, že už jste z mínusu venku a jdete do plusu. Je to vnitřní prožitek, který nejde předstírat, urychlit, ani se k němu donutit silou vůle; stane se sám od sebe. A potom se budete cítit velmi dobře; jako skvělý chlap, budete na sebe hrdý, i na to, jak noblesně jste zvládnul těžkou situaci. Potom se pravděpodobně objeví nějaká žena, která vás ocení a se kterou i vám bude dobře. A situace bude vyvážená. V tom okamžiku se bude vaše žena muset opravdu rozhodnout a také vy se budete rozhodovat. A je vlastně jedno, jak to dopadne, protože budete oba šťastní tak či tak.

Moc vám přeji, abyste vydržel pokračovat v dobrém stylu. Dříve nebo později se vám vše vrátí a věřte mi, že o muže, jako jste vy, bude vždycky velký zájem. Hodně síly, štěstí a lásky!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“