Můj bývalý partner. Nemohu na něj zapomenout.

Partnerská poradna on-line

Před půl rokem se se mnou můj tehdejší partner po sedmi letech rozešel kvůli jiné ženě. Bylo to tak těžké, že jsem se musela podrobit intenzivní psychoterapii. Také jsem opustila místo bydliště, abych je spolu nepotkávala a odjela jsem pracovat do Asie. Tam jsem se snažila na něj zapomenout a soustředit se na svůj nový život. Teď jsem se na týden vrátila za rodinou do Čech. I když jsem o své návštěvě nikomu nepsala, nějak to bývalý partner zjistil a vyhledal mě. Strávili jsme spolu několik hodin, kdy mi říkal, že na mě nemůže zapomenout, i když stále chodí s tou stejnou dívkou. Znovu jsem si uvědomila, že mi není lhostejný. Za pár dní se vracím zpět a plánuji tam zůstat ještě několik měsíců. Má náš vztah ještě nějakou budoucnost? Může něco znamenat, že můj bývalý partner se mnou strávil čas?

Romana

Petra Jarošová odpovídá:

Zdá se, že jste na sobě udělala velký kus práce. Přestože vás váš partner opustil a vy jste to zažívala jako velkou ránu, dokázala jste se vzpamatovat, postavit na vlastní nohy a vytvořit si nový život bez něj. Nyní jste uprostřed procesu přerodu vaší osobnosti na silnou, sebevědomou ženu, kterou jen tak něco nepoloží; ale ještě nemáte úplně vyhráno.

To, že vás bývalý partner vyhledal, v sobě skrývá velmi dobrý znak. Podvědomě cítí, že jste nyní daleko silnější žena, než kterou dříve znal a to jej fascinuje a přitahuje k vám. Současně ale ještě není ochoten učinit praktické kroky, ve smyslu „odcházím od současné dívky a chci se vrátit k tobě…“, je jen na úrovni slov a to nestačí.

Ve skutečnosti to znamená, že ještě ani vy nejste dostatečně silná a připravená, jinak by to už udělal. Také to může být právě jen znak toho, že jste se opravdu změnila a on to cítí, aniž by to znamenalo, že budete nutně zase spolu. Možná, že až se za pár měsíců vrátíte do Evropy, už o něj nebudete stát, protože budete silnější, než on. A nebojte se, pokud změna ve vaší mysli byla k lepšímu, tedy k většímu pochopení, síle, vnitřní svobodě…, bude i váš budoucí partner ještě lepší, než ten bývalý.

Partner vždy zrcadlí stav naší mysli a jejího rozvoje. Čím jsme na tom lépe, tím lepší partnery přitahujeme. Můžete si jenom polepšit.

Ať už budete jednou spolu, nebo s někým jiným, budete jinou ženou, a váš vztah budete zažívat jako žena milující a současně vnitřně svobodná, bez potlačování svých potřeb, s hlubokou znalostí toho, kdo jste a kam jdete. Váš partner vás takovou uvidí a bude vás milovat i respektovat.

Vydržte to, cíl máte blízko. Teď ještě není čas na návrat, vaše transformace proběhne tam v dálce. Užijte si to!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“