Můj partner čeká dítě s jinou

Můj partner čeká dítě s jinou
Partnerská poradna on-line

Jsme spolu zatím jen půl roku, všechno je v pohodě, ale partner čeká dítě s jinou. Když jsem si s ním začínala, tak jsem to všechno věděla, ale teď mě to všechno strašně štve a mrzí mě to. Narodí se mu za pár dní miminko a úplně s jinou ženskou: fakt si nevím rady, každý den na to musím myslet, jaké to pak bude, až se to narodí.. Co mám dělat, abych se netrápila ?

Iveta

Petra Jarošová odpovídá:

Jste v obtížné situaci. Ale mohla by být klidně i horší. Například kdyby ta žena otěhotněla až v době, kdy už jste spolu chodili. Nebo když byste byla také těhotná…

Pokud budeme považovat váš vztah za pevný a funkční, musíte se připravit na vše, co přijde. Narodí se miminko, které danou situaci nezpůsobilo a má plné právo na tatínka a jeho lásku i čas. Jestli váš partner něco opravdu ocení, až se stane otcem, pak to, že mu vytvoříte prostor, aby se se svým dítětem mohl stýkat. Tady se ukáže vaše sebevědomí a skutečná láska k němu.

Je-li on odpovědný muž, bude nejen na dítě platit, aby nestrádalo, ale bude se s ním také chtít stýkat. Pro dobro dítěte je zásadní, aby s jeho matkou měl dobrý vztah. Protože i když spolu nebudou žít, dítě bude vědět, že tatínek je má rád a že si váží jeho maminky a také, v těžkých dobách, bude k dispozici, aby je chránil. To zajistí, že se bude schopno s otcem identifikovat. Bude-li to dcera, bude si jistá, že muži jsou dobrá věc a nebude mít v budoucnu problém s partnerskými vztahy. Bude-li to chlapec, může se identifikovat s mužským vzorem a rozvinout všechny potřebné chlapské kvality. Když by se dítě cítilo otcem odstrčené a ne dost milované, dojde k obtížně léčitelným mentálním zraněním, která je budou trápit po celý zbytek života.

Jste-li dost sebevědomá, budete vědět, že vše, co váš partner dělá pro matku a dítě, je znak jeho šlechetnosti a že to nijak neohrožuje jeho lásku k vám. Musíte si být jistá tím, co mu dáváte. Že se s vámi cítí oceněn a milován a že máte respekt k tomu, že ke svým otcovským povinnostem přistupuje odpovědně. Že si jej za to vážíte. Když se tak budete chovat i cítit, určitě to ocení. Pokud se budete bát, že když umožníte jejich kontakt,vrátí se k nim, ukazujete, že si nevěříte a jste kandidátkou na to, aby se tak stalo. Nebo aby odešel za jinou, která mu kontakt s dítětem a jeho matkou umožní.

Vaše obavy ukazují, že si nevěříte. To je váš největší nepřítel. Zkuste si říct, že pokud je váš vztah pevný a i on jej tak vnímá, nemáte se čeho bát. Pokud není, obavy nepomohou, protože se stejně rozpadne. Co ale můžete udělat pro to, aby pevný byl, je, že o něj budete pečovat. Budete laskavá a pozorná k tomu, co má rád. Dáte mu prostor, aby se s vámi cítil chápán a přijímán takový, jaký je. Současně se naučíte komunikovat vlastní potřeby. A nevětší výzva: jeho dítě bude součástí vaší rodiny. Bude i vaše. Bude chodit k vám a bude vás mít rádo, když k tomu vytvoříte podmínky. Nemusíte ani nemáte být druhou maminkou, ale budete prostě partnerka jeho tatínka. Dítě snadno přijme takovou situaci, pokud mu bude představena jako něco, co je normální Protože normální je, že se k sobě lidé chovají hezky a snaží se najít východisko z každé situace tak, aby zvítězili všichni. Ve vašem případě by matka dítěte měla mít jistotu, že dokud se jí neobjeví jiný muž, bude ji váš partner chránit a pomáhat jí. Dítě bude mít jistotu, že má otce, který o něj stojí a má je rád, i když bydlí jinde. Vy si potřebujete vybudovat jistotu, že když to celé přijmete, budete daleko bohatší, než když se budete bát a trápit. Protože budete vědět, že jste zvládla těžkou situaci s noblesou a grácií. Že si můžete sama sebe vážit za to, že jste udělala vše, aby nebyl zničen život dítěte, které za nic nemůže a je úplně bezbranné. A váš partner si za to všechno bude vážit vás. Až budete mít vlastní děti, budou mít o něco víc sourozenců a to není vůbec špatné. Dáte jim příklad, že se lidé k sobě mohou chovat šlechetně. Takových příkladů je dnes velmi málo. Máte příležitost se stát tou, která ukáže svému okolí skutečné hodnoty. Pocit vnitřního bohatství, které se objeví, když toto celé zvládnete, už vám nikdo nevezme. Větší bohatství, než opravdová láska k druhým a skutečný soucit, totiž neexistuje. A také způsobí, že budete šťastná a váš život bude krásný a bohatý. Moc vám to přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“